Lütfen bekleyiniz..

Batman - Mardin Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Mardin Seferleri

Batman Mardin otobüs bileti satan firmalar, Batman Mardin otobüs bilet fiyatları, Batman Mardin otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Batman Mardin
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle bölümünde kalan Batman Mardin; güneyde Suriye, kuzeyde Diyarbakır ve Batman, batıda Şanlıurfa ve doğuda da Şırnak illeriyle komşu durumundadır. Kış ayları soğuk geçen bölgede, genel olarak karasal iklim egemendir. Özellikle yaz aylarında sıcaklık çok yüksek değerlere ulaşabilmektedir. Batman Mardin’in ekonomik yapısı tarım, ticaret ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlde hem inanç turizmi hem de kültür turizmi açısından çok imkan olmasına rağmen birçok sebepten ötürü turizm pek gelişmemiştir. 

Batman Mardin Gezilecek Yerler
Farklı dini inanışları ve kültürleri bünyesinde bulunduran Batman Mardin’de gezilip görülmesi gereken yer sayısı çok fazladır. Burada, uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından da kültür mirası olarak kabul edilmiş ve koruma altına almış tarihi eserler bulunmaktadır. İpek Yolu üzerinde bulunması Batman Mardin’in tarihi önemini bir kat daha artırmaktadır. Batman Mardin otobüs bileti alarak gezip görebileceğiniz yerlerden en önemlileri şunlardır; Dara Harabeleri, Deyrulzafaran Manastırı, Altunboğa Medresesi, Savurkapı Medresesi, Batman Mardin Kalesi, Sabancı Kent Müzesi, Batman Mardin Ulu Camii, Mor Gabriel Manastırı, Kasımiye Medresesi, Gelüşke Hanı.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık