Lütfen bekleyiniz..

Bayat Otobüs Bileti

Bayat Seferi Yapan Firmalar
Bayat Hakkında

En Ucuz Bayat Otobüs Bileti

Bayat otobüs bileti satan firmalar, Bayat otobüs bilet fiyatlarıBayat otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Çorum, Bayat

Çorum iline bağlı Bayat ilçesinin doğusunda Uğurludağ ve İskilip, güneyinde Sungurlu, batısında Çankırı merkez ilçe ve Yapraklı, kuzeyinde ise Kastamonu Tosya bulunmaktadır. Karasal iklimin egemen olduğu ilçede kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. Tarım ve hayvancılık bölgenin en önemli ekonomik faaliyetlerindendir. Mercimek, arpa, buğday, pirinç, fasulye, ayçiçeği, kenevirin yanı sıra üzüm, armut ve elma gibi meyveler yetiştirilmektedir. Koyun ve keçi yetiştiriciliği Bayat’da yaygın olarak yapılmaktadır.


Bayat’da Gezilecek Yerler

İskilip Yaylaları: Bölgede sarıçam, meşe, köknar ve karaçam ağaçlarının yer aldığı yörenin bitki örtüsü ile kaplı yüksek dağların eteğinde çok fazla yayla bulunmaktadır. Birbirleri ile irtibatı bulunan bu yaylalardan Beşoluk ve Çiçekli yaylaları piknik ve mesire alanı olarak kullanılmaktadır.

İncesu Kanyonu: 12,5 km uzunluğunda olan İncesu Kanyonu, İncesu köyünde bulunmaktadır. Kanyonda tek giriş ve çıkış vardır. Her iki yamacı da kayalık olan kanyonun genişliği 40-60 metre arasında değişmektedir. Rafting ve trekking etkinlikleri için uygun olan kanyon, görülmesi gereken yerlerden biridir. Hem bu kanyonu hem bölgedeki yaylaları Bayat otobüs bileti alarak ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

En Çok Tercih Edilen Bayat Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık