Lütfen bekleyiniz..

Bayramiç Otobüs Bileti

Bayramiç Seferi Yapan Firmalar
Bayramiç Hakkında

Bayramiç otobüs bileti satan firmalar, Bayramiç otobüs bilet fiyatları, Bayramiç otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Bayramiç Tarih
Çanakkale’nin ilçesi olan Bayramiç, ilçenin tarihi incelediğinde Karasioğulları dönemine ait kalıntılara ulaşılmıştır. Türk boylarının yörede hüküm sürmesi ile Müslüman Boyların dini görevlerini yapabilmeleri için bugün ilçenin bulunduğu merkezde toplanmaları ile ‘Bayram için‘ düzenlenen bu toplantılar sebebi ile zaman içerisinde kasabanın adı Bayramiç olarak kalır. Zaman içerisinde ilçe statüsüne alınmıştır. Bayramiç Biga Yarımadası´nın orta bölümünü oluşturur, deniz seviyesinden yüksekliği 75 – 100 metre kadardır. İlçe yarı dağlık bir alan üzerine kurulmuş ve 1275 km2 lik bir yüz ölçümüne sahiptir. İlçede 2015 yılı nüfus sayımlarına göre yaşayan kişi sayısı 14.459 kişidir. İlçe Kazdağı, ören yerleri, doğal parkları ve sosyal tesisleri, tarihi kalıntıları ile gezip görmekten zevk alacağınız bir ilçe yapısına sahip, sitemizden temin ettiğiniz Ayvacık otobüs bileti ile ilçeyi gezebilir, yöresel lezzetlerin tadına bakıp yöre halkı ile farklı ve samimi şiveleri ile sohbet edebilirsiniz

Bayramiç’e nasıl gidilir?
İlçeye ulaşımlar Çanakkale merkezden kalkan otobüs seferleri ile sağlanmaktadır. Çanakkale merkezden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Bayramiç Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık