Lütfen bekleyiniz..

Bayramören Otobüs Bileti

Bayramören Seferi Yapan Firmalar
Bayramören Hakkında

En Ucuz Bayramören Otobüs Bileti

Bayramören otobüs bileti satan firmalar, Bayramören otobüs bilet fiyatları, Bayramören otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Çankırı ilinin kuzeybatısında yer alan Bayramören, 1991 yılında Kurşunlu ilçesinden ayrılarak ilçe statüsü almıştır. İl merkezine yaklaşık olarak 105 km uzaklıkta olan Bayramören ilçesi, 2014 yılı nüfus verilerine göre ilçe merkezi en az nüfusa sahip olan ilçedir. 627 kişilik merkez ilçe nüfusu bu alanda Bayramören’i ilk sıraya taşımıştır. Bayramören’de okuma yazma oranı oldukça yüksektir. %98,60 ‘lık okur yazar oranı dikkat çekmektedir. İlçe sahip olduğu iklim ve arazi yapısı ile yamaç paraşütü sevenler için uğrak bir nokta olmuştur. Kuzey ve Güney olarak 2 adet piste sahip olan ilçede 2008 yılından beri Yamaç Paraşütü Dünya Kupası 1. Ve 2.tur organizasyonları ve Dünya şampiyonası gibi bir çok uluslararası yarışma gerçekleştirilmiştir.

Bayramören’de görülmesi gereken yerlerin başında Bayramören Tarihi Ahşap Köprüsü gelmektedir. Melan Çayı üzerine inşa edilmiş olan köprü, vadinin iki yakasını birbirine bağlamaktadır. 19.yy’da yapıldığı tahmin edilen köprü, üç ayak üzerine keresteler ile inşa edilmiş ve kesme taş malzemelerden oluşmaktadır. Bayramören otobüs bileti alarak bu köprüyü görmeniz mümkündür.

 

 

En Çok Tercih Edilen Bayramören Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık