Lütfen bekleyiniz..

Beylikova Otobüs Bileti

Beylikova Seferi Yapan Firmalar
Beylikova Hakkında

En Ucuz Beylikova Otobüs Bileti

Beylikova otobüs bileti satan firmalar, Beylikova  otobüs bilet fiyatları, Beylikova  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Beylikova, Eskişehir’in bir ilçesidir. Eskişehir il merkezinin doğusunda yer alan ilçe, bünyesinde bulundurduğu özellikle Beylikova Fen Lisesi ile eğitim konusundaki başarılarıyla kendinden bahsettirir. Nüfusu 6.000 civarında olan Beylikova, küçük bir ilçedir. Porsuk Çayı bu ilçeden geçer. Karasal iklimin egemen olduğu ilçede yağışlar çok az miktardadır. İlçenin eski adı “Beylikahır”dır çünkü bölge Selçuklular döneminden beri at yetiştiriciliği için kullanılmıştır. İlçe halkının genel geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Ayrıca çeşitli sanayi tesisleri de bulunmaktadır.


Beylikova’da Gezilecek Yerler

Sütü ile meşhur olan ilçede Haziran – Temmuz aylarında süt festivali yapılmaktadır. Dileyen ziyaretçiler gezilerini bu döneme getirip süt festivaline de katılabilirler. Fakat bunun dışında ilçenin çok da turistik bir yer olduğunu söylemek doğru olmaz. 


 

 

En Çok Tercih Edilen Beylikova Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık