Lütfen bekleyiniz..

Biga Otobüs Bileti

Biga Seferi Yapan Firmalar
Biga Hakkında

Biga otobüs bileti satan firmalar, Biga otobüs bilet fiyatları, Biga otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Biga Tarih
2016 yılı itibariyle nüfusu yaklaşık 90 bin kişi olan Biga, Çanakkale’nin güzide ilçeleri arasında yer alıyor. Yüzölçümü 1310 kilometrekareden oluşan Biga bölge için önemli bir yere sahip. Çanakkale şehir merkezine 90 km mesafede bulunuyor. Batıda Lapseki, Doğuda Gönen, güneyde Çan ve kuzeydeyse Marmara Deniziyle komşudur. Biga ilçesinin ana geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Bunun yanı sıra, tarım çevresinde gelişen sanayi de yavaş yavaş kendini göstermektedir. Biga´daki ilk sanayi tesisi, Gümüşçay beldesinde yer alan DEMKO Demirci Konservecilik Anonim Şirketi Salça Fabrikası´dır.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi´nde Biga Meslek Yüksek Okulu’da ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. 4000´den fazla öğrenci sayısı ile fakülte ilçenin ekonomisine mühim katkı sağlamaktadır. Bu nedenle Biga otobüs bileti pek çok yerden temin edilebilmektedir.


En Çok Tercih Edilen Biga Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık