Lütfen bekleyiniz..

Bilecik - Mardin Otobüs Bileti Ara

En Çok Tercih Edilen Mardin Seferleri

Bilecik Mardin otobüs bileti satan firmalar, Bilecik Mardin otobüs bilet fiyatları, Bilecik Mardin otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Bilecik Mardin
Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle bölümünde kalan Bilecik Mardin; güneyde Suriye, kuzeyde Diyarbakır ve Batman, batıda Şanlıurfa ve doğuda da Şırnak illeriyle komşu durumundadır. Kış ayları soğuk geçen bölgede, genel olarak karasal iklim egemendir. Özellikle yaz aylarında sıcaklık çok yüksek değerlere ulaşabilmektedir. Bilecik Mardin’in ekonomik yapısı tarım, ticaret ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlde hem inanç turizmi hem de kültür turizmi açısından çok imkan olmasına rağmen birçok sebepten ötürü turizm pek gelişmemiştir. 

Bilecik Mardin Gezilecek Yerler
Farklı dini inanışları ve kültürleri bünyesinde bulunduran Bilecik Mardin’de gezilip görülmesi gereken yer sayısı çok fazladır. Burada, uluslararası kurum ve kuruluşlar tarafından da kültür mirası olarak kabul edilmiş ve koruma altına almış tarihi eserler bulunmaktadır. İpek Yolu üzerinde bulunması Bilecik Mardin’in tarihi önemini bir kat daha artırmaktadır. Bilecik Mardin otobüs bileti alarak gezip görebileceğiniz yerlerden en önemlileri şunlardır; Dara Harabeleri, Deyrulzafaran Manastırı, Altunboğa Medresesi, Savurkapı Medresesi, Bilecik Mardin Kalesi, Sabancı Kent Müzesi, Bilecik Mardin Ulu Camii, Mor Gabriel Manastırı, Kasımiye Medresesi, Gelüşke Hanı.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık