Lütfen bekleyiniz..

Birecik Otobüs Bileti

Birecik Seferi Yapan Firmalar
Birecik Hakkında

Birecik otobüs bileti satan firmalar, Birecik otobüs bilet fiyatları, Birecik otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Birecik Tarih
Birecik, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Şanlıurfa şehrinin güzide bir ilçesidir. Deniz seviyesinden 450 metre yüksekte kurulmuştur. 852 metrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. İlçe, Urfa şehir merkezine 83, Gaziantep şehir merkezine ise 63 km mesafededir. Birecik´te yerleşim bir ırmak boyunca uzanan dik dağlar üzerindeki yamaçta yoğunlaşmıştır. Bu yamaçta "Birecik Kalesi" de vardır. Nehrin, ulaşım için elverişli olması sebebiyle bölgede deniz nakliyatı yavaş yavaş gelişmektedir. Birecik ilçesi coğrafi konumu itibariyle yerli ve yabancı turistlerin çok fazla ilgisini çeken bir ilçe olmamasına karşın tarihi dokusu ve doğal yaşamı sayesinde, son zamanlarda, özellikle kültür gezilerini tercih eden bazı turistlerin ilgisini çekmeye başlamıştır.

Kelaynak kuşu, Birecik´in sembolüdür. Bu kuşun Birecik dışında yalnızca Fas´ta yaşadığı bilinmektedir. Kelaynakların dışında Çizgili İshakkuşu´da Birecik´te boy göstermektedir. Ancak bilinçsiz şehirleşmeyle birlikte günbegün ilçedeki hayvan ve bitki türleri azalmaktadır. Selçuklular zamanına ait olduğu Ulu Camii´de yine Birecik sınırları içerisinde yer almaktadır. Birecik otobüs bileti ekseriyetle Birecik şehir merkezinden temin edilebilmektedir.


En Çok Tercih Edilen Birecik Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık