Lütfen bekleyiniz..

Bismil Otobüs Bileti

Bismil Seferi Yapan Firmalar
Bismil Hakkında

Bismil otobüs bileti satan firmalar, Bismil otobüs bilet fiyatları, Bismil otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.


Bismil Tarihi
Bismil, Diyarbakır’ın bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık 114.000 olan ilçe, yeni sayılabilecek bir ilçedir. İlçede çıkan eski mezar taşları 250- 400 yıllıktır. 1936’da Bismil Diyarbakır’ın ilçesi olmuştur. Nüfus bakımından Diyarbakır’ın en büyük ikinci ilçesidir. İçinden geçen Dicle nehri, burada tarımla uğraşılmasının yolunu açmıştır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü ilçede kışlar oldukça sert geçerken, yazın da Diyarbakır’ın en yüksek sıcaklıkları ölçülmektedir. İlçeye bağlı 112 köy, 90 mezra ve 4 beldesi bulunmaktadır.

Bismil’de Gezilecek Yerler
Bismil, yeni bir ilçe olduğu için burada tarihi yapılar bulunmamaktadır. Fakat Türkmen Hacı mahallesinde bulunan Yedikızlar, Sarısakal ve Kabasakal Türbeleri ile Tepe, Daladum, Körü, Koği ve Matar mahallelerinde bulunan höyükler görülmeye değerdir. Ayrıca Dicle nehrini görmek isteyenler yine bu ilçeyi ziyaret edebilirler.


En Çok Tercih Edilen Bismil Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık