Online Otobüs Bileti Almanın 7 Avantajı
Seyahat Fikirleri

İstanbul Modern Sanat Müzesi Hakkında Bilgi

İstanbul Modern Sanat Müzesi Hakkında Bilgi yazımızda Modern Sanat Müzesi hakkında tüm bilgileri sizler için derledik. Son on yılda İstanbul, dünyanın çağdaş sanat merkezlerinden biri haline geldi. Yüzlerce galeri, baş döndürücü bir dizi ortamda kendilerini ifade eden binlerce yetenekli yerel sanatçının eserlerini sergilemek üzere açıldı. Bu patlamanın başlangıcı, İstanbul Modern Sanat Müzesi’nin kuruluşuna kadar uzanabilir. İstanbul Modern 2004 yılında açılan, Türkiye’nin çağdaş ve çağdaş sanat sergileri barındıran ilk özel müzesidir.Müze, İstanbul Boğazı’nın kıyısındaki 8.000 metrekarelik bir alanda kurulmuştur

İstanbul Modern Sanat Müzesi Hakkında Bilgi

İstanbul Modern Sanat Müzesi Nerede?

İstanbul’un Beyoğlu semtinde Kılıçali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4 de bulunmaktadır.

İstanbul Modern Sanat Müzesi Hakkında Bilgi

İstanbul Modern Sanat Müzesi Hakkında Bilgi

İstanbul Modern Sanat Müzesi Hakkında Bilgi

İstanbul Modern Geçmiş ve Gelecek

Kültür severler için ya da herhangi bir sanat turu ziyaretçisi için İstanbul Modern Müzesi’ni ziyaret etmek şarttır. Giriş katında Geçmiş ve Gelecek başlıklı daimi sergide, Cumhuriyet’in kuruluşundan günümüze kadar  modern Türk sanatının geçmişi irdelenmektedir. Bu kapsamlı kalıcı serginin yanı sıra müze, fotoğraf sergileri, film festivalleri ve sınırları zorlayan ve dünyanın dört bir yanından gelen sanatçıları bir araya getiren geçici solo ve grup sergilerine ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Modern koleksiyon sergisiyle sanat müzelerinin bir bellek mekanı olarak geçmişle kurdukları tarihsel bağa ve geleceğin şekillenmesine yönelik üstlendikleri birikime ve sorumluluğa vurgu yapıyor.

Şimdiki zamanda tecrübe edilen müzeler, geçmiş ve geleceğin kesişim noktası olarak zamanları birbirine bağlayan görünürlük alanlarıdır. Sanatın dönüşümündeki dinamikleri, düşünsel açılımları, yaratıcı bağlamları, yeni ifade araçlarını, sanatçıların birbirlerinden devraldıkları görsel ve sözel mirasları temsil ederler. Hem yeni ve yaratıcı keşiflerin yapılabileceği bir hafıza bahçesi hem de geleceğin potansiyel imkanlarını gizleyen zengin bir imge dünyasına ev sahipliği yaparlar.

İstanbul Modern’de Başka Ne Var?

Boğaz’ın kıyısında bulunmanın, çarpıcı manzarası olan İstanbul Modern Cafe’nin ve Restaurant’ta iyi bir uluslararası menünün ve içeceklerin tadını çıkarabilirsiniz.

İstanbul Modern Mağaza bulunmaktadır. Takıdan tişörtlere, benzersiz hediyeler ve hediyelik eşyalar üreten iphone kapaklara kadar geniş bir tasarım nesneleri yelpazesi bulunmaktadır.

Sinema meraklıları, İstanbul Modern Sinema da gösteri üzerine filmlerinin tadını çıkarabilirler.

İstanbul Modern Kütüphane

İstanbul Modern Kütüphane, ziyaretçilere ve araştırmacılara modern ve çağdaş sanat hakkında kaynak sunar.

Düzenli olarak genişleyen kütüphane koleksiyonunda güncel olarak Türkçe ve yabancı dillerde 11.500 kitap ve 24 süreli yayın aboneliği bulunur. Kütüphane, Türkiye ve yurtdışından müze, sanat merkezi ve galerilerin yayımladıkları kitap ve katalogları bağış, değiş-tokuş ve işbirliği yoluyla temin ederek koleksiyonun güncelliğini korur.

İstanbul Modern Sanat Müzesi Nasıl Gidilir ?

Tophane’ye, iki dakikalık bir yürüyüş mesafesinde bir tramvay atın. Alternatif olarak, İstiklal Caddesi’nden geliyorsanız, Galatasaray Meydanı’ndan Yeni Çarşı Caddesi’ne doğru ilerleyip tepenin dibine geçmeye devam edin. Müze yolun karşısındadır.

İstanbul Modern Ziyaret Saatleri Nedir?

Salı-Pazar: 10.00-18.00, Perşembe: 10.00-20.00 ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Modern Sanat Müzesi Giriş Ücreti ?

Tam Bilet: 25 TL

İndirimli Bilet (Öğrenci, Öğretmen, Emekli ve 65 Yaş Üstündekiler): 14 TL

Grup Bileti (10 kişi ve üzeri): 20 TL

Perşembe günleri ücretsizdir.

Salı günleri saat 14.00 – 18.00 arası, 18 – 25 yaşındaki gençlere ücretsizdir.

İstanbul Modern Üyeleri, Engelli Ziyaretçiler, 12 Yaşından Küçük Çocuklar, ICOM, CIMAM, MMKD Kart Sahipleri: Ücretsiz

Sinema Gösterim Ücretleri:

İstanbul Modern Sinema: 14 TL

İstanbul Modern ziyaretçilerine ve üyelerine ücretsizdir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner