Online Otobüs Bileti Almanın 7 Avantajı
Doğa

Ömerli Baraj Gölü, Esenceli Köyü Gezisi

Ömerli Baraj Gölü, Esenceli Köyü Gezisi İstanbul’dan çok fazla uzaklaşmadan bir iki günlük tatil yapmak ve kafanızı dinlemek için oldukça doğru bir tercih.

Esenceli Köyü

Ömerli Baraj Gölü, Esenceli Köyü Gezisi

Ömerli Baraj Gölü, Esenceli Köyü Gezisi

Köyün nüfusu oldukça az ve insanlar tarafından çok bilinmeyen bir köy olduğu için oldukça sakin ve kafanızı dinlemek için bire bir. Manzarası oldukça güzel olan bu köyün patikalarında keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz bu sayede etrafı keşfetme şansı yakalayacaksınız aynı zamanda  göl üzerinde ufak bir gezintiye çıkabilirsiniz bunun için köy halkının kullandığı kayıkları ücretsiz kullanabilirsiniz. Siz  kayıkla gölün üzerinde  ilerlerken küçük sevimli ördekler size eşlik edeceklerdir. Eminiz ki bundan oldukça keyif alacaksınız.

Esenceli Köyü Kamp

esenceli köyü kamp

Kamp için oldukça uygun olan bu sevimli köyde yakacak temini açısından  sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Yerdeki odunları kısa yürüyüşler esnasında toplayarak tüm gün ateşinizi canlı tutmanız mümkündür. Göl kenarında güzel bir yere yerleşip çayınızı kahvenizi yudumlarken doğanın muhteşem seyrine dalabilirsiniz. Buraya geldiğinizde şehrin tüm kargaşasını geride bıraktığınızı ve ruhunuzun arındığını hissedeceksiniz.

Kamp yapacaklara ateşi gece boyunca canlı tutmalarını öneririz.

Esenceli Köyü Balık Tutmak

esenceli köyü balık tutmak

Baraj gölü balık tutmak için uygun. Eğer balık tutmayı seviyorsanız muhakkak oltanızı da yanınızda götürmelisiniz. Bu sevimli gölde balık tutma keyfini kaçırmamanızı öneririz. Dilerseniz kayık ile göle açılıp gölde gezinti yaparak etrafı keşfedebilirsiniz.

Esenceli Köyü Piknik

esenceli köyü piknik

Piknik için istediğiniz ağacın altını seçebilirsiniz, oldukça geniş bir alan var dilerseniz gölün kıyısına da yerleşebilirsiniz. Göle karşı mangal yapmak veya ateşte sosis pişirmek keyifli olacaktır. Yine ateşte demleyeceğiniz çayınızı manzaraya karşı içebilirsiniz.

Doğanın vermiş olduğu huzuru hissederken etraftaki  sevimli ördekler sizi ziyaret edebilir, şaşırmayın ve yiyeceklerinizi onlarla paylaşmaktan çekinmeyin  çevredeki bu sevimli ördekleri gözlemlemek eminiz ki sizi mutlu edecektir. Aynı zamanda koyun, keçi gibi diğer canlılarla da iç içe olabilirsiniz.

Ömerli Baraj Gölü kıyısındaki Esenceli Köyü’nün İstanbul’a 1 saatlik mesafede olması gerçekten önemli bir avantaj. Doğası Ömerli’nin çevresindeki diğer yerlere kıyasla pek bozulmamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner