Online Otobüs Bileti Almanın 7 Avantajı
Seyahat Fikirleri

Santa Claus Köyü

Kendinizi bir yılbaşı kartpostalının içinde hissetmenizi sağlayacak Finlandiya Rovaniemi’de bulunan Santa Claus’un Köyü’ne hoşgeldiniz. Karların içindeki sıcacık masal diyarı Santa Claus Village’de kendinizi Ren Geyiği Turu yaparken bulabilirsiniz!

santa claus köyü

Santa Claus Köyü

Santa Claus Köy’ü Nerede?

Santa Claus Köyü Finlandiya’nın Laponya Bölgesi’nin başkenti olan Rovaniemi’de bulunmaktadır.

Santa Claus Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Köye ulaşmak için Rovaniemi Havaalanından sadece 30 dakikalık bir otobüs yolculuğu yapmanız yeterlidir. Sonrasında  masal diyarının kapısından içeri girmiş olacaksınız.

Husky veya Ren Geyiği Turu Yapmak

Ren geyiği turuna katılarak Santa Claus Köyünü turlayabilirsiniz. Bembeyaz karlar içindeki köyde ren geyikleri ile yolculuğa çıkmak farklı bir deneyim yaşatacaktır sizlere. Dilerseniz Husky turu yapabileceğiniz bir işletmede mevcut.           

Santa Claus Postanesinden Sevdiklerinize Kart Atmak

Santa Claus Köy’ünde Posta ofisinden sevdikleriniz için kart atabiliyorsunuz. Sarı kutuya hemen gidecek postalar. Kırmızı kutuya ise bir sonraki yıl gönderilecek postalar atılmaktadır. Uzun yıllara ulaşacak teslimatlar için zarfa tarih yazarak kasaya verebiliyorsunuz.

Bu postahane kendiniz ve sevdikleriniz için Santa Claus Köyün’den hediye alabileceğiniz sevimli bir yer.

Kuzey Kutup Çizgisinin Keşfi

Kuzey Kutup Çizgisi Santa Claus Köyü’nün içinden geçiyor kuzey kutup noktası sizi Kuzey Kutbuna ulaşmış kılıyor.

Aurora Borealisi İzlemek

İglo, Eskimoların yaşadığı yuvarlak görünümlü kardan oluşan ev olarak tanımlanabilir. Eğer oldukça cesur ve  soğuğa karşı dayanıklı olduğunuzu iddia ediyorsanız bölgede gerçek iglolarda kalmayı deneyebileceğiniz yerler bulunmakta fakat bu oldukça zor olduğu için farklı bir önerimiz var sizlere; Lapland Bölgesin’de bulunan Kakslauttanen ismindeki otelin termal olarak oluşturduğu iglolar buz gibi karların içinde sımsıcak hissetmeyi sağlıyor. Camdan yapılmış termal igloların içinde Aurora Borealisi yani rengarenk  kuzey ışıklarını izlemek oldukça faklı bir his uyandıracaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner