Online Otobüs Bileti Almanın 7 Avantajı
Galeri

Tatil Planı İçin 7 Önemli Tavsiye

Tatil planı, tatile çıkmadan önce yapmamız gereken tüm hazırlıkları kapsamaktadır. Rahat ve güzel bir tatil geçirmek için, tatil sırasında yaptığımız şeylerden çok, tatil öncesi yaptıklarımız daha önemlidir.

Tatil planı hazırlama, düşünüldüğü kadar zor ve karmaşık değildir. Tatilimizin sorunsuz bir şekilde geçmesi açısından tatil gezi planı oluşturmamız çok önemlidir. Tatil planı blog yazımızı okuyarak, bazı tavsiyeleri uygulayıp, kendinize uygun bir gezi planı oluşturabilirsiniz.

tatil planı

tatil planı

Tatil planı yaparken dikkat edilecekler arasında, ulaşım türü, mevsim, gideceğimiz yer, gidiş tarihi, kimlerle ve kaç kişi gideceğiniz gibi önemli unsurlar yer almaktadır. Bu kriterlere uyarak yapacağınız seyahat planı, sizi kafa olarak ve maddi açıdan rahatlatacağı gibi, önünüzü daha net görerek keyifli bir tatil geçirmenizi de sağlayacaktır.

Tatil planı Türkiye içinde olabileceği gibi yurt dışı rotaları da olabilir. Bu tarz farklı seyahatlerde, ulaşım türünden, mesafeye bir takım farklılıklardan dolayı planınızda haliyle değişebilmektedir. Türkiye’de tatilinizi yapmak isterseniz, özellikle mevsime ve diğer durumlara göre farklılıklar gösterecektir. Örneğin kış tatili için, Uludağ gezi rehberi, Palandöken gezilecek yerler ve Kartalkaya otelleri ve gezilecek yerler sizler için ideal kış tatili mekanları olabilir. Yaz tatili için ise bodrum tatil planı, Selçuk gezilecek yerler, Kaz Dağı, Edremit ve Şirince Köyü daha uygun yerler olabilmektedir.

tatil planı yaparken dikkat edilecekler

Önemli Tatil Planı Tavsiyeleri

  • Öncelikle gitmek istediğiniz yeri, mevsimi, hava koşullarını dikkate alarak belirlemelisiniz. Bu konuda aile bireyleriyle görüşüp ortak fikirleri toplayarak daha demokratik bir çözüm bulabilirsiniz. Özellikle kış mevsiminde, Türkiye’de kış tatili yapılacak yerler sizler için mantıklı olacakken, yaz sezonlarında ise güneye inerek Akdeniz ve Ege sahillerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca sakin bir tatil geçirmek veya hareketli bir tatil içinde seçenekleriniz farklılıklar gösterecektir.
  • Tatil öncesi gideceğiniz yeri belirledikten sonra, seyahat tarihinizi de belirleyerek, tatil planı erken rezervasyon fırsatlarından da faydalanabilirsiniz. Gideceğiniz otellerde yer bulma konusunda sıkıntı yaşamadan rahatlıkla konaklayabilirsiniz.

tatil planı erken rezervasyon

  • Seyahatiniz öncesinde, resmi tatil, bayram ve özel günleri dikkate alarak oluşabilecek yoğunluk nedeniyle ucuzagit sitesini ziyaret ederek rahat ve güvenli bir şekilde otobüs bileti ve uçak biletinizi önceden alarak yer konusunda sorun yaşamamalısınız.
  • Gitmeye karar verdiğiniz destinasyonun, gezilecek meşhur yerlerini araştırıp öğrenmelisiniz. Kaç gün kalacaksanız ona göre hangi gün nereye gideceğinizi belirleyebilirsiniz. Bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, cami, kilise, müze gibi önemli yerlerini belirleyip bir liste oluşturabilirsiniz.
  • Gideceğiniz rotasyonun mesafesi ve kaç kişi gideceğinize bağlı olarak, ulaşım için tercih edeceğiniz araç değişiklik gösterebilir. Bütçenizi ve yanınıza alacağınız bagaj sayısını belirleyerek o ulaşım aracına ait bileti de önceden de alabilirsiniz.

otobüs bileti

  • Tatil öncesi bazı eşyalarınızı unutmamak adına çantalarınızı önceden hazırlamanız da fayda vardır. İhtiyacınıza göre ayarladığınız bütün eşyaları yerleştirip bir köşeye koyabilirsiniz. Böylece daha sonra aklınıza, ufak tefek eşyalar geldikçe eklemeler yapabilirsiniz.
  • Tatile çıkma fikrine karar verdikten sonra belki de en önemli konu bütçenizi belirlemek olacaktır. Gideceğiniz yerde otel de mi kalıp, ev mi tutacağınıza, otobüs veya uçakla mı gideceğinize ve kaç günlük bir tatile, kaç kişi çıkacağınızı belirleyerek, bütçenizi ona göre oluşturabilirsiniz.

tatil çantası

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner