Online Otobüs Bileti Almanın 7 Avantajı
Seyahat Fikirleri

Türkiye’de Kış Tatili Yapılacak Yerler

Türkiye’de kış tatili yapmak için birçok farklı seçenek sizleri bekliyor. Kartpostallık manzaralar eşliğinde doğa yürüyüşleri, zirvede kayak keyfi, tarihi yerlere ziyaret ve daha fazla kış tatili alternatifleri bulunmaktadır.

Yazı geride bıraktıktan sonra kışı karşılayacağımız aylarda soğuğu, karı, buzu bir fırsata çevirebilirsiniz. Deniz, kum, güneşin yerini artık kar, buz ve beyaz alacak sizlere Türkiye’nin kış ayındaki soğuk ama içinizi ısıtacak güzelliklerde tatil yerlerini sunacaktır.

Haydi şimdiden atkı, bere ve eldivenlerinizi alıp kış tatili çantası hazırlamaya başlayın!

En Güzel Kış Tatili Fırsatları

Türkiye yazın tatil cenneti olduğu kadar kış tatili için de oldukça popüler ve cazip bir destinasyon olarak göze çarpmaktadır. Doğusundan batısına her bölgesi ve her şehrinin kendine özgü birçok güzelliği ve büyüsü vardır.

Hazırsanız Türkiye’de gidilebilecek en güzel kış tatili yerleri gezimize başlayalım.

Palandöken Erzurum

Şehir merkezine sadece 10 dakika uzaklıkta bulunan Palandöken, dağın zirvesinde kayak, buz pateni ve snowboard yaparak Erzurum’un soğuna ısınabilirsiniz. Yılın neredeyse yarısı bembeyaz karlarla kaplı olan Palandöken dağının 3185 metre rakımı bulunmaktadır. 12 kilometre ile Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahip olan Palandöken, 2011 yılında Üniversite Kış Oyunlarına da ev sahipliği yapmıştır. Palandöken’de karın keyfini çıkarıp, Erzurum’un meşhur Cağ kebabını yiyerek unutulmaz bir kış tatili yapabilirsiniz.

Ucuzagit sayfasını ziyaret ederek en ucuz Erzurum otobüs bileti alarak Palandöken’e gidebilirsiniz.

kış tatili

Abant Gölü Bolu

Sadece kış mevsiminde değil diğer mevsimlerde de mutlaka ziyaret edilip görülmesi gereken tabiat harikası Abant, ziyaretçilerine ormanın ve gölün kışla buluşmasıyla birlikte romantik, huzur verici manzaralar sunmaktadır.

Çam ağaçlarının etrafını sardığı Abant Gölü, kışın buz tutup etrafı sizlere yansıtacaktır. Abant aynı zamanda, tavşan, yaban ördeği, karaca, keklik, tilki gibi birçok canlı türünede ev sahipliği yapmaktadır. Doğa yürüyüşleri yapıp, bol bol muhteşem manzaranın karşısında fotoğraf çekip, karın ve ormanın tadını çıkararak kış tatilinizi sürdürebilirsiniz.

abant gölü

Uludağ Bursa

Türkiye’nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan Uludağ, 2543 metre yüksekliğe ve yaklaşık olarak 40 metre uzunluğa sahiptir. Türkiye’nin en alçakta kalıcı kar bulunan dağı olma özelliğini taşıyan Uludağ, en çok tercih edilen popüler kayak merkezi konumundadır.

Birçok bitki ve hayvan türü bulunan Uludağ’da bembeyaz örtü üstünde kayak yapıp, teleferiğe binerek Uludağ’ı kuş bakışı seyretmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Uludağ’dan Bursa merkeze yaklaşık olarak 1 saat de gelip şehrin, iskender, kemalpaşa tatlısı, kestane şekeri gibi en meşhur tatlarını yiyerek kış tatilinize devam edebilirsiniz.

uludağ

Kapadokya Nevşehir

Dağların püskürttüğü lavların ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakanın, zamanla rüzgar ve yağmur almasıyla aşınarak ortaya çıkan peri bacalarını karlar içinde hiç gördünüz mü? Kış tatili için tarih ve macera dolu bir durak sizleri bekliyor.

Acıgöl, Derinkuyu, Ihlara Vadisi, Kaymaklı gibi birçok yeraltı şehri bulunan bu kentte balon turu yaparak karlarla kaplı peri bacalarına farklı bir açıdan bakabilir, Ürgün, Avanos gibi turistik ilçelerini gezebilir ve Kapadokya’nın şehrin genel mimarisine uygun mağara otellerinde konaklayıp farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

kış tatili

kış tatili

Kartepe Kocaeli

Kış tatilinde gezilecek yerler arasında Marmara’nın ikinci yüksek dağı olan Kartepe, diğer kayak merkezlere oranla  hafta içi günleri daha az kalabalık ve sakindir. Etrafı kestane, meşe, çam gibi ağaçlarla kaplı olan Kartepe’de kayak dışında, dağcılık ve doğa yürüyüşü gibi etkinlikler de yapılabilmektedir.

Üzerinde küçük göller de bulunan Kartepe’ de en lezzetli alabalık çeşitlerini yiyerek kış tatilinizi lezzetlendirebilirsiniz.

kartepe

Kartalkaya Bolu

Bolu şehrinin Köroğlu Dağları’nda bulunan Kartalkaya, her yıl birçok ziyaretçi kabul etmektedir. Kayak pistleri ve karın süslediği çam ağaçlarıyla meşhur olan bu kayak merkezinin etrafında kalabileceğiniz birçok güzel otel bulunmaktadır. Snowboard, kızak ve kayak yaparak Kartalkaya semalarında kış tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

kış tatili

 

Ucuzagit.com sitesine girip en uygun kış tatili biletinizi alabilirsiniz. İyi tatiller

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Banner