Lütfen bekleyiniz..

Boğazkale Otobüs Bileti

Boğazkale Seferi Yapan Firmalar
Boğazkale Hakkında

En Ucuz Boğazkale Otobüs Bileti

Boğazkale otobüs bileti satan firmalar, Boğazkale otobüs bilet fiyatları, Boğazkale otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz


Çorum, Boğazkale

1987 yılına dek Sungurlu ilçesine bağlı olan Boğazkale, bu tarihten itibaren ilçe olmuştur. Çorum il merkezine 86 km. uzaklıkta olan Boğazkale, doğuda Alaca, batıda Sungurlu, güneyde de Yozgat ile komşudur. 14 köy ve 1 mahalleden oluşan ilçede ağırlıklı olarak karasal iklim özellikleri görülmektedir. Temel ekonomik faaliyetler tarım ve hayvancılık olmakla beraber turizm sektöründen de gelir elde edilmektedir. Bölgenin en önemli sorunlarından biri sulanabilir tarım arazisinin azlığıdır. Bu durum, tarım faaliyetlerini aksatmaktadır.

Boğazkale’de Gezilecek Yerler

Hattuşa: Hattuşa, Hitit Uygarlığı’nın eski merkezinde bulunan bir yerdir. Bölge, UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Hitit İmparatorluğu’nun bu bölgedeki yaşam faaliyetlerinin yer aldığı açık hava müzesi niteliğindeki bir bölge olan Hattuşa yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Yazılıkkaya: Boğazköy’ün 2 km. kadar kuzeydoğusunda bulunan ve Hattuşa’nın en büyük kutsal mekanı olan Yazılıkkaya, kayalar arasına saklanmış bir tapınaktır. Bu tapınakta, kaya yüzeylerinin üzerine tanrı ve tanrıçalar ile hayvan ve hayali yaratıkların şekilleri işlenmiştir. Boğazkale otobüs bileti alarak bu tarihi bölgeyi rahatça gezmenin mümkündür.

 

En Çok Tercih Edilen Boğazkale Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık