Lütfen bekleyiniz..

Boğazlıyan Otobüs Bileti

Boğazlıyan Seferi Yapan Firmalar
Boğazlıyan Hakkında

Boğazkale otobüs bileti satan firmalar, Boğazkale otobüs bilet fiyatları, Boğazkale otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Yozgat, Boğazlıyan Tarih
Yozgat il merkezinin 125 km. güneyinde bulunan ilçe, kuzeyde Sarıkaya, doğuda Çandır, batıda Yenifakılı ve güneyde Kayseri ile komşudur. İlçe genelindeki arazi yapısı büyük oranda düzlüktür. Dolayısıyla tarıma elverişli araziler geniş alana yayılmış durumdadır. Kışları uzun, soğuk ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Karasal iklimin egemen olduğu bölgelerde görülen bozkır tipi bitki örtüsü, bu bölgede de görülmektedir. İlçe halkı geçimlerini tarım ve hayvancılık ile sağlamaktadır. İlçenin arazi yapısı hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için uygundur. İlçedeki canlı hayvan pazarı, ilçe ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. İlçede üç tane büyük akarsu bulunmaktadır; Kozan özü, Karakoç özü ve Karacali özü.

İlçenin kuzeybatısında bulunan Boğazlıyan Ovası ilçenin aksine çukur bölge içerisinde kalmamıştır. 7 km. uzunluğunda ve 6 km. genişliğindeki ovanın ortasından Boğazlıyan Çayı ve çayın kolları geçmektedir. Vadinin alt kısmında küçük düzlükler bulunmaktadır. Bu ova son derece verimlidir. Buğday, arpa ve şeker pancarı en çok yetiştirilen ürünlerdir.


En Çok Tercih Edilen Boğazlıyan Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık