Lütfen bekleyiniz..

Bostancı Otobüs Bileti

Bostancı Seferi Yapan Firmalar
Bostancı Hakkında

Bostancı otobüs bileti satan firmalar, Bostancı otobüs bilet fiyatları, Bostancı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Bostancı Tarih
Bostancı´nın en önemli tarihi eseri, bu yerleşim yerini ikiye bölen Çamaşırcı Deresi üstünde sefer ve kervan yolunun geçişini sağlayan Bostancıbaşı Derbendi Köprüsü´dür (Bostancıbaşı Köprüsü). Bostancı´da başka önemli bir eski eser ise köprünün batı ucunda ulu birkaç ağacın altında inşa edilmiş olan ve eski Bostancıbaşı Derbendi´nin yerinde herhalde Sultan II. Mahmud döneminde (1808-1839) yapılan ahşap karakol binası idi. Bağdat Caddesi ile Taşlıçeşme kavşağında, demiryolu kenarında emniyet müdürlüğü binasının yapılması ile bu tarihi karakol yıktırılmıştır.

Bostancı İstanbul´da, Kadıköy ilçesine bağlı bir mahalledir. Kadıköy´ün en doğu ucunda yer alan Bostancı, sahilden yukarı doğru yaklaşık 2 kilometre boyunca uzanır. Batıda Suadiye ve Kozyatağı, kuzeyde Ataşehir´e bağlı İçerenköy ve doğuda Maltepe ilçesine bağlı olan Altıntepe ile komşudur. Ayrıca Adalar´a en yakın noktalardan biridir.

Bostancı Camii, 19. yy sonlarında yerleşmenin başlaması ve buna bağlı olarak bölgede bir cami gereğinin duyulmasıyla ortaya çıkmıştır. O vakit çarşı olan yerde, mimar Ahmed Kemaleddin Bey´in (1870-1927) 1911 tarihli projesine göre 1913´te Evkaf Nezareti tarafından Bostancı Camii yaptırılmıştır.

Bostancı Ulaşım

Ulaşım olarak en merkezi noktalardan bir tanesidir. Deniz otobüsü ve vapur seferleri, her ekspresin durduğu Bostancı Tren İstasyonu ve Kadıköy-Kartal Metrosu, Bostancı İstasyonu bulunmaktadır. 1930´lardan beri bu mahalleyi İETT´nin "4" adlı ring hattı Kadıköy´e bağlar. Taksim ve Kadıköy dolmuşlarının kalkış noktasıdır. Aynı şekilde Mecidiyeköy/Taksim ve Ümraniye otobüsleri de buradan kalkmaktadır.


En Çok Tercih Edilen Bostancı Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık