Lütfen bekleyiniz..

Bozüyük Otobüs Bileti

Bozüyük Seferi Yapan Firmalar
Bozüyük Hakkında

Bozüyük otobüs bileti satan firmalar, Bozüyük otobüs bilet fiyatları, Bozüyük otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Bozüyük Tarihi
Bozuyük, Türkiye´deki pek çok şehir merkezinden daha kalabalık ve büyüktür. Bu nedenle Bilecik´in önemli ilçeleri arasında değerlendirilir. Bozüyük´te sosyal ve ekonomik açıdan önem arz eden pek çok yatırım gerçekleştirilmiştir. Bozüyük isminin kökeni 1890´da bulunan Bozüyük Höyüğü´nden gelmektedir. Bozüyük, aynı zamanda Bilecik´le ekonomik iş birliği halinde olan bir ilçedir. Bu nedenle rahatlıkla Bozüyük otobüs bileti bulunabilir. Ayrıca Pazaryeri, Söğüt ve Eskişehir´in İnönü ilçeleriyle de komşuluğu bulunmaktadır. Bozüyük´te Marmara ya da Ege iklim özelliklerinin görülmesi beklense de ilginçtir ki bu bölgede karasal iklim hakimdir. İlçenin tarihi ta Hititler’e kadar uzanmaktadır. Zamanında Büyük İskender bile burayı mesken tutmuştur. Bölge, süt ürünleriyle meşhurdur. Hayvancılık ve tarım Bozüyük ahalisinin en temel gelir kaynağıdır. Günümüzde Bozüyük´te Eskişehir kültürü de görülmektedir. Nüfusu yaklaşık 50 bindir.


Bilecik Gezilecek Yerler
Kasım Paşa Camii, Kasım Paşa İmareti, Atatürk İlköğretim Okulu, Devlet Demir Yolları İstasyon Binası, Metristepe Zafer Anıtı, İnönü Şehitliği, İntikamtepe Şehitliği, Kömürsu Yaylası, Kumral Abdal Makamı


En Çok Tercih Edilen Bozüyük Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık