Lütfen bekleyiniz..

Bozyazı Otobüs Bileti

Bozyazı Seferi Yapan Firmalar
Bozyazı Hakkında
Bozyazı otobüs bileti satan firmalar, Bozyazı otobüs bilet fiyatları, Bozyazı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.


Bozyazı Tarihi
Bozyazı, Mersin’in bir ilçesidir. Torosların eteğine kurulmuş olan bu Akdeniz ilçesi, tatil merkezlerine uzak olduğundan turistik tarafı büyük kitleler tarafından keşfedilmemiş, bu sebeple de henüz doğası bozulmaya uğramamıştır. Akdeniz foklarını barındıran sahip olduğu Akdeniz kıyısı da buranın bozulmadığına bir işarettir. Buranın yerlilerinin gelir kaynakları tarım ve balıkçılıktır. Bölge sakinleri tarım olarak da özellikle muz seracılığıyla çilek ve yer fıstığı yetiştiriciliğiyle uğraşmaktadırlar.


Bozyazı’na Nasıl Gidilir?
Bozyazı ilçesi, Mersin il merkezine 220 kilometre uzaklıktadır. Komşu ilçeleri Anamur, Aydıncık, Gülnar, Ermenek olup güneyi de Akdeniz’e bakmaktadır. Ziyaretçiler Mersin – Antalya karayolunu kullanıp ya da Bozyazı otobüs bileti satın alıp rahat ve konforlu bir biçimde bu sakin kasabaya ulaşabilirler.


Bozyazı Gezilecek Yerler
Bozyazı ilçesini tercih eden turistlerin, buranın özellikle denizinin tadını çıkartmaları önerilir. Su Parkı denilen bölgeye gidebilir, burada henüz kitleler tarafından keşfedilmemiş ve bu sebeple doğasını temiz tutmayı başarabilmiş ilçenin doğasının güzelliklerinden faydalanabilirsiniz. Bozyazı ayrıca tarihi güzelliklere de sahiptir. Eski bir ilçe olan Bozyazı’da Nagidos Kelenderis Antik Kent’ini gezmeniz önerilir.

En Çok Tercih Edilen Bozyazı Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık