Lütfen bekleyiniz..

- Eskişehir Uçak Bileti

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yetişkin
(18 yaş ve üstü)
Öğrenci
(12 - 24 yaş)
Çocuk
(2 - 11 yaş)
Bebek
(2 yaş altı)
Yaşlı
(65 yaş üstü)
TAMAM

 

En Çok Tercih Edilen Eskişehir Uçuşları
Eskişehir Hakkında

Tarihi

Sırasıyla Frigya, Lidya, Pers, Yunan, Roma İmparatorluğu´na bağlanır. Daha sonra Haçlı, Bizans ve Türkler tarafından işgal edildi. En son Selçuklular Ertuğrul Bey´e Eskişehir´i verdi. Türkler Anadolu´ya hakim olunca Eskişehir önce Kütahya Beylerbeyliği´ne ve daha sonra Bursa Eyaleti´ne bağlandı. Eskişehir milli mücadele yıllarında Yunan tarafından işgal altında kaldı. Cumhuriyet döneminde 1925 yılında il oldu. 

Gezilecek Yerler

Eskişehir deyince ilk akla gelen renkli küçük evlerin yer aldığı sokaklarıyla Odunpazarı´dır. Bu evler Anadolu Türk Mimarisi´ni yansıtması açısından önemlidir; UNESCO tarafından da korumaya alınmıştır. Lületaşı Müzesi, Eti Arkeoloji Müzesi görmeniz gereken müzelerdir Yazıkıkaya Köyü´nde yer alan ve yüksekliği 17 metre olan Midas Anıtı görülmesi gerekli bir yapıdır.

Stadyumun yanında yer alan Sezova Parkını da mutlaka görünüz. Eskişehir- Kütahya yolu üzerinde yer alan parkta açık hava tiyatrosu, kale, bilim merkezi, göl bulunmaktadır. Hem doğal alanlar hem de alışveriş merkezi iç içe olacak şekilde tasarımlanmıştır. Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi´nde teknelerle gezinti yapınız ve nehrin kenarında bulunan yeme içme mekanlarına uğrayarak manzarayı ve mutlu insanları izleyiniz.

Yeme-İçme ve Alışveriş 

Eskişehir´in en meşhur hamur işlerinden birisi çiğbörektir. Kırım tatarları´nın yurdumuza kazandırdığı en leziz et yemeklerinden biri Balaban Kebap´tır. En iyisi Eskişehir´de yapılır. Tatlı olarak met ve nuga helvası ile ünlüdür. Tadı pişmaniyeyi andırmaktadır. Eğer kış aylarında Eskişehir´i ziyaret ederseniz boza mutlaka içmelisiniz. Haşhaşlı ekmek, Eskişehir böreği, haşhaşlı dolam diğer meşhur yemekleridir. Lületaşı Eskişehir´de çıkarıldığı için lületaşından yapılmış çok fazla hediyelik eşya seçeneği vardır. Lületaşından yapılmış biblolar, tespihler, takılar vardır. Ayrıca cam süs eşyaları da şehirden alınabilecek hediyelik eşyalar arasında yer alır.

Ulaşım

İstanbul Pendik ve Ankara, Konya´dan hızlı tren ile gidebilirsiniz. Eskişehir´e Türkiye´nin hiçbir ilinden aktarmasız uçuş yok. Yakınında Kütahya, Ankara Esenboğa Havalimanları var. Buralara ucuz uçak bileti sorgulaması yaparak en ucuz bileti alabilir, belirtilen hava alanlarından ise şehre transferler ve şehirlerarası ulaşım seçeneklerini kullanarak otobüs ile gelebilirsiniz. Uçak bileti sorgulama yaparken havaalanından şehir merkezine transferinizi de satın alabilirsiniz.

Eskişehir´e Ankara, İstanbul, İzmir, Adapazarı ve tren olan birçok noktadan tren ile gelme seçeneği var. Çok değişik seçeneklerle ve farklı konseptlerde fiyatları çok farklı yelpaze ile dağılmış tren ulaşımı seçeneği bulunmaktadır. Türkiye´nin hemen hemen her ilinden karayolu ile de gelebilirsiniz. Uçakla gelmeyi tercih ediyorsanız, internet sitesinden ucuz uçak bileti sorgulaması yaparak en uygun fiyata biletinizi alabilirsiniz. Uçak bileti fiyatları özellikle hafta içinde indirime girmektedir. Uçak bileti fiyatları avantajlı fiyatlarıyla peşin veya taksitli fiyatlarla satışa sunulmaktadır. 

Türkiye´nin en güzel şehirlerinden birisi olan Eskişehir´e yapacağınız seyahatleriniz için ucuzagit.com adresinden size en uygun ve ucuz Eskişehir uçak biletini satın alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve güvenli ödeme yöntemleri ile en ucuz Eskişehir uçak bileti ile tarihi şehre yapacağınız keyifli yolculuğu daha keyifli hale getirebilirsiniz.


Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık