Lütfen bekleyiniz..

Buharkent Otobüs Bileti

Buharkent Seferi Yapan Firmalar
Buharkent Hakkında

Buharkent otobüs bileti satan firmalar, Buharkent otobüs bilet fiyatları Buharkent otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Buharkent Tarihi
Menderes vadisinde kurulmuş, Aydın´ın mühim şehirlerinden biri olan Buharkent´te ekonomi Menderes vadisinin olanakları sayesinde tarıma bağlı olarak gelişmiştir. Bu bağlamda Buharkent´te mevsimsel bakımdan değişiklik gösterse de en çok incir, pamuk ve üzüm yetiştirilmektedir. Ayrıca zeytin üretimi de son yıllarda ağırlık kazanmıştır. Menderes vadisine konuşlanmış olması bölgedeki tarım alanlarının sulanmasına sebep olduğundan üretim verimi bu bölgede çok yüksektir.

1987 yılında ilçe olmaya layık kabul edilen Buharkent, refah düzeyi üst seviyede olan bir ilçedir. Bölgeye jeotermal tesis yapıldığından buraya ´´Buharkent´´ denmiştir. Bu jeotermal tesis, yalnızca Buharkent için değil Türkiye için de çok önemlidir. Burada üretilen enerji, Türkiye´nin dört bir tarafına yayılır. 


En Çok Tercih Edilen Buharkent Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık