Lütfen bekleyiniz..

Buldan Otobüs Bileti

Buldan Seferi Yapan Firmalar
Buldan Hakkında

Buldan otobüs bileti satan firmalar Buldan otobüs bilet fiyatları Buldan otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Buldan Tarihi
Buldan, Denizli’nin 1923 yılında il olması ile beraber Aydın’dan Denizli’ye bağlanarak ilçe olmuştur. İç Ege Bölgesinde yer alan ilçe, yüzey şekilleri bakımından oldukça dalgalıdır. Buldan dokumacılık ve tekstil alanında tüm ülkede bilinen meşhur bir ilçedir. Özellikle burada üretilen Buldan Bezi’nin ünü tüm dünyaya ulaşmış durumdadır. İlçe, Denizli merkeze 42 km. mesafededir. 

Buldan Gezilecek Yerler
Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü: Geniş bir düzlük alan içerisinde bulunan Yayla Gölü’nün içi tamamen sazlıklarla kaplıdır. Gölün çevresi ise ormanlık alanlarla kaplıdır. Birçok kuş türünü barındıran bölgede, beyaz ve kara leylek türlerini görebilmek mümkündür. Bölge kamp ve piknik alanı olarak kullanılabilmekte ve hafta sonları sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Tripolis Antik Kenti: Kentin kuruluş tarihi ve kimler tarafından kurulduğu tam olarak bilinmemektedir. Kuruluşundan sonraki dönemde, Bizans ve Roma İmparatorluk’larının egemenliğinde kalmış ve bu uygarlıkların mimari özelliklerini taşımaktadır. Kentin kuruluş amacının askeri amaçlar olduğu düşünülmektedir. Bölgede, tiyatro, hamam, kale surlar görebilmeniz mümkündür. Buldan otobüs bileti satın alarak bu kenti ziyaret edebilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Buldan Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık