Lütfen bekleyiniz..

Büyükorhan Otobüs Bileti

Büyükorhan Seferi Yapan Firmalar
Büyükorhan Hakkında

Büyükorhan otobüs bileti satan firmalar Büyükorhan otobüs bilet fiyatları Büyükorhan otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.


Büyükorhan Tarihi
İlçe tarihine göz gezdirdiğimizde detaylı bir geçmiş ile karşılaşıyoruz. İlçenin tarihi geçmişi Bizans dönemine dayanmaktadır. Bizans döneminde devlet için önemli bir konumda olan ilçe 1300’lü yılların başında Osmanlı hakimiyetine girerek bundan sonraki süreçte Türk yurdu olarak anılmaya başlanmıştır. İlçe Orhan Gazi döneminde Orhan-ı Kebir olarak anılırken cumhuriyet dönemi ile birlikte Büyükorhan ismini almıştır. İlçe halkının geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. İlçede yer altı sularının az olması sebebi ile genellikle kuru tarım devam ettirilir.

Kışların sert geçtiği ilçede hayvancılık verimi düşün türler üzerinden devam ettirilir. İlçe farklı ilçe ve illere mevsimlik işçi göçü vermektedir. Temin ettiğiniz Büyükorhan otobüs bileti ile ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Büyükorhan Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık