Lütfen bekleyiniz..

Çal Otobüs Bileti

Çal Seferi Yapan Firmalar
Çal Hakkında

En Ucuz Çal Otobüs Bileti

Çal  otobüs bileti satan firmalar Çal  otobüs bilet fiyatları Çal otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Antik dönemdeki ismi Mosyna olan bölgeye Çal adını Türkler vermiştir. Çağatay lehçesindeki anlamı, yüksek yer manasına gelen Çal, ilçenin konumundan dolayı bu adla anılmaktadır. Denizli’nin doğusunda yer alan Çekelez Dağı’nın eteklerinde yer alan bir ilçedir. Bu dağın batı kesiminde ise Pamukkale bulunmaktadır. İlçenin en önemli gelir kaynağı tarımsal faaliyetlerdir. Üzüm, bölgenin en önemli tarım ürünü konumundadır. Çal karası olarak da adlandırılan bir üzüm çeşidi bölgede ve ülkede meşhurdur. 

Çal’da Gezilecek Yerler

Sakızcılar Şelalesi: Suların kayaların üstünden yere akması sebebiyle Ağlayan Kaya olarak da adlandırılmaktadır. 30 metre yükseklikten dökülen şelalede alabalık yetiştiriciliği yapılmaktadır. Mesirelik alanları da barındıran şelale, yaz günlerinde ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Çakırlar Köyü Mağarası: Bu mağara, 1. Derece doğal sit alanı ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Mağarada yaprak biçiminde sarkıt ve dikitler bulunmaktadır. Mağaranın girişi aşındığı için ancak sürünerek giriş yapılabilmektedir. Çal otobüs bileti alarak ilçeyi gezebilir ve bu mağarayı da ziyaret edebilirsiniz.

 

 

En Çok Tercih Edilen Çal Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık