Lütfen bekleyiniz..

Çaldıran Otobüs Bileti

Çaldıran Seferi Yapan Firmalar
Çaldıran Hakkında

Çaldıran otobüs bileti satan firmalar, Çaldıran otobüs bilet fiyatları Çaldıran otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Çaldıran Tarihi
Çaldıran, Van iline bağlı bir ilçedir. Burası Van’ın en soğuk ilçesidir ve yılın yarısını karla kaplı olarak geçirir. Cumhuriyet dönemi sonrası yerleşim yeri olan Çaldıran, 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Türkiye’de bugüne kadar ölçülmüş en düşük sıcaklık olan -46,4 derece (9 Ocak 1990’da) bu ilçeye aittir. Yeşilliği az olan ilçede yalnızca Tendürek Dağı’nda ağaç bulunmaktadır. Yöre halkının temel geçim kaynağı hayvancılık olmasına karşın, bu alana yeteri kadar önem verilmemesi sebebiyle hayvancılık tükenme noktasına gelmiştir. Yine de bu nüfusunu etkilememiştir zira 1990 yılında 41.000 civarı olan nüfusu, 2015 sayımlarına göre 66.000’e yakındır.

Çaldıran’a Nasıl Gidilir?
Çaldıran ilçesi, Van il merkezine 106 kilometre uzaklıkta bulunur. Bu soğuk ilçeye gitmek içinse Çaldıran otobüs bileti satın almanız buraya ulaşmak için en rahat yoldur.

Çaldıran’da Gezilecek Yerler
Çaldıran ilçesi turizm bakımından gelişmiş bir yer değildir. Kışın kar sebebiyle yolları kapalı olan Çaldıran’a yazın gidildiğinde ise hayvancılıktan kaynaklı olarak yüksek rakımlarında güzel meralar bulunmaktadır.


En Çok Tercih Edilen Çaldıran Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık