Lütfen bekleyiniz..

Çankaya Otobüs Bileti

Çankaya Seferi Yapan Firmalar
Çankaya Hakkında

En Ucuz Çankaya  Otobüs Bileti

Çankaya otobüs bileti satan firmalar, Çankaya otobüs bilet fiyatları Çankaya otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Çankaya ilçesi Ankara’nın orta kesiminde yer alır, il içerisinde yukarı Sakarya diye ifade edilen bölgede bulunur.  Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren ülke siyasetine yön veren bir konumda olması sebebi ile her zaman bu yönü ile akla gelir. Nüfus sayımına göre bir milyondan fazla olan yaşayan kişi sayısı, gün içerisindeki trafik ve iş yerleri, okul gibi etkileyici faktörlerle ikiye katlanabilir.

İlçede bünyesinde barındırdığı 10 adet köklü üniversite ile ülkenin birçok yerinden öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Çankaya köşkü ilçe sınırları içerisinde bulunur, tüm bu özellikleri Çankaya’yı anakent bir ilçe konumuna getirir. 

Millî mücadelenin ilk yıllarında viran bir halde olan Çankaya, cumhuriyetin ilanı ile birlikte Ankara’nın başkent olması ile Çankaya’da ülkenin yönetildiği bir mecraya dönüşerek hızlı bir şekilde gelişmeye başlamıştır. 1936 yılında Çankaya merkez ilçe ilan edildi, hızla gelişen ve artan diplomatik önemi ile Çankaya başkent içinde başkent gibi bir hale gelmiştir. Günümüzde ise önemli ticari merkezleri ve TBMM meclis binası bakanlıklar ve elçilik binaları ile bir anakenttir. Temin ettiğiniz Çankaya otobüs bileti ile ülkemiz için büyük önem taşıyan bu ilçeyi içerisindeki mimari güzellikleri ile kuşatılan binaları ve Atakule, Kocatepe cami gibi kültürel mirasları keşfedebilirsiniz. 

İlçe şehir merkezinde bulunduğu için bünyesinde Ankara garı ve şehirlerarası otobüs terminali bulunur. Bu yüzden ilçeye ulaşım çok kolaydır. Bununla birlikte ilçede 3 adet metro hattı bulunmaktadır.

 

En Çok Tercih Edilen Çankaya Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık