Lütfen bekleyiniz..

Çeşme Otobüs Bileti

Çeşme Seferi Yapan Firmalar
Çeşme Hakkında

Çeşme otobüs bileti satan firmalar,  Çeşme  otobüs bilet fiyatları, Çeşme otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Çeşme  Tarihi
Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Çeşme, İzmir’e 94 km uzaklıkta bulunan bir cennettir. Gemiciler tarafından küçük liman diye adlandırılsa da Çeşme ve etrafında kaynak suları bol olduğundan, zamanla çoğalan ve soğuk suların aktığı çeşmelerinden dolayı da ilçeye Çeşme denilmiştir. Çeşme, ünlü Türk denizcisi Çaka Bey ile Türk hakimiyetiyle tanışmıştır. Osmanlı’ya katılması ise 14. yüzyıl sonlarındadır. En önemli Osmanlı eserlerinden biri ise Çeşme Kalesi’dir. İlçenin diğer önemli unsurları ise limanı, marinaları ve plajları. İlçenin ün saldığı diğer bir konu ise Alaçatı’da sörf ve rüzgar sörfü imkanı. 

Çeşme Gezilecek Yerler
Bu cennet ilçeyi gezmek için yapmanız gereken Çeşme otobüs bileti alıp aşağıda sıraladığımız yerleri gezip cennetin tadını çıkartmak. Çeşme Kalesi, Kervansaray, Çeşme Müzesi, Çeşme Paşalimanı Plajı,  Alaçatı Rüzgar Sörfü,  Ayayorgi Koyu, Ilıca Plajı, Çeşme Marina, Eşek Adası


En Çok Tercih Edilen Çeşme Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık