Lütfen bekleyiniz..

Cide Otobüs Bileti

Cide Seferi Yapan Firmalar
Cide Hakkında

Cide otobüs bileti satan firmalar Cide otobüs bilet fiyatları Cide otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Cide Genel
Yemyeşil ormanları, uzun sahilleri ve doğal güzellikleriyle Rıfat Ilgaz’a da ilham kaynağı olmuş olan bu ilçe Kastamonu’nun bir sahil ilçesidir. Denize kıyı uzunluğu en fazla ilçe olma konumunda olan Cide, Kastamonu’nun en kalabalık ilçelerinden biridir. Ekonomisi temel olarak hayvancılık, tarım ve balıkçılık üzerinde kuruludur fakat tersanecilik faaliyetlerinin artması da ilçeye yeni bir ekonomi dalı kazandırmıştır.

Cide’de Gezilecek Yerler
Rıfat Ilgaz Evi: Çocukluğu Cide’de geçen Rıfat Ilgaz’ın büyüdüğü bu ev, restore edilerek müze haline getirilmiştir. Müzede yazarın kullanmış olduğu ve İstanbul’daki evinden getirilen kişisel eşyalar ve kitapları sergilenmektedir.
Gideros Koyu: Yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan bu koy, hala yapılaşmanın olmadığı, sakin ve huzurlu bir yer. Çam ve kestane ağaçlarıyla çevrili bu koy, mavi ve yeşilin her tonunun görüldüğü nadir yerlerden biri. Siz de bu doğal güzelliği kaçırmak istemiyorsanız Cide otobüs bileti alıp yerinde görme şansına erişebilirsiniz. Ayrıca koyun çevresinde bulunan meşhur lokantalar yerel lezzetleri tatmanız için sizi bekliyor. 


En Çok Tercih Edilen Cide Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık