Lütfen bekleyiniz..

Çiftlik Otobüs Bileti

Çiftlik Seferi Yapan Firmalar
Çiftlik Hakkında

Çiftlik otobüs bileti satan firmaları, Çiftlik otobüs bilet fiyatları, Çiftlik otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak ucuzagit.com den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Çiftlik Tarihi
Çiftlik, Niğde’ye bağlı bir ilçedir. İlçenin adı eskiden burada bulunan sığır çiftliklerinden gelmektedir. Çiftlik ilçesi, Melendiz olarak da bilinmektedir. Melendiz adının Malazgirt savaşındaki bir beyin adı olduğu düşünülmektedir. İlçe halkı geçimini sağlamak için genel olarak tarımla uğraşmaktadır. Fakat burada hayvancılık da gelişmiştir. 2015 kayıtlarına göre nüfusu 27.700 civarında olan ilçe insan sayısı bakımından gittikçe küçülmektedir. Çiftlik ilçesi, Niğde il merkezine 67 kilometre uzaklıkta bulunur. Aksaray iline olan uzaklığı ise 65 kilometredir. 

Çiftlik Gezilecek Yerler
Niğde’nin Çiftlik ilçesi turizm bakımından çok da desteklenmiş bir bölge değildir. Fakat sahip olduğu tarihinden kaynaklı olarak gezilecek yerleri bulunmaktadır. Tepecik – Çiftlik Höyüğü bunlardan birisidir. Burada tarihi eserlere rastlanmaktadır. Aynı zamanda ilçede obsidyen taşları da bol miktarda karşımıza çıkar.


En Çok Tercih Edilen Çiftlik Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık