Lütfen bekleyiniz..

Çiğli Otobüs Bileti

Çiğli Seferi Yapan Firmalar
Çiğli Hakkında

En Ucuz Çiğli  Otobüs Bileti

Çiğli  otobüs bileti satan firmalar Çiğli  otobüs bilet fiyatları Çiğli  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Çiğli, 1992 yılında kurulmuş ve İzmir il merkezine 17 km. uzaklıkta konumlanmıştır. Batıda Ege Denizi, kuzeyde Menemen ilçesi ve doğuda da Karşıyaka ilçesi ile komşudur. Çiğli, geniş bir kıyı ovasına sahiptir. Yazları kurak ve sıcak kışları ılık ve yağışlı geçen ilçede Akdeniz iklimi egemendir. İlçe halkının gelir kaynakları ticaret ce sanayiye dayanmaktadır. Çiğli, Türkiye’nin en büyük sanayi alanlarından biri olan Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ni barındırmaktadır. Ayrıca ülkemizin tuz ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan Çamaltı Tuzlası da bu ilçede yer almaktadır. İlçenin kırsal kesimlerinde ise tarım ve hayvancılığa dayalı ekonomik faaliyetler yapılmaktadır. 

Çiğli Gezilecek Yerler

İzmir Kuş Cenneti: Çamaltı Tuzlası içerisinde yer alan ve 8000 hektarlık bir alanda kurulmuş olan bölge Orman Genel Müdürlüğü’nce koruma altına alınmıştır. İçerisinde 589.627 tür kuş bulunmaktadır. Dünyada nesli tükenmek üzere olan pembe kanatlı flamingolar ve tepeli pelikanlar gibi kuş türleri de burada yaşamaktadır.

Leukai Antik Kenti: Pers komutanı Takhos’a karşı M.Ö 383’te isyan yapılırken bu kent askeri üs olarak kullanılmıştır. Kentten günümüze çok fazla bir şey kalamamıştır. Çiğli otobüs bileti alarak bu kenti ve Kuş Cenneti’ni ziyaret edebilirsiniz.

 

 

En Çok Tercih Edilen Çiğli Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık