Lütfen bekleyiniz..

Cihanbeyli Otobüs Bileti

Cihanbeyli Seferi Yapan Firmalar
Cihanbeyli Hakkında

Cihanbeyli otobüs bileti satan firmalar Cihanbeyli otobüs bilet fiyatları Cihanbeyli otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Cihanbeyli Tarihi
Cihanbeyli Konya´nın seçkin bir ilçesidir. Tarihi gelişimi Konya´yla paralel olarak seyretmektedir. Zira Konya´yı, Cihanbeyli´den net bir şekilde ayıran doğal sınırlar bulunmamaktadır. Cihanbeyli, coğrafi yapısı, tarihsel anlamı ve sosyal hayatı bakımından Konya´nın doğal bir parçası olarak değerlendirilmektedir. İlçenin eski adı Esbikeşan olarak kaydedilmektedir. Bu şekilde adlandırıldıktan birkaç sene sonra "İnevi" olarak da anılmış uzun bir süre bu adı taşımıştır. Yüzölçümü takribi 4200 kilometrekaredir. Doğuda Aksaray merkez ve Tuz gölü, batıda Yunak ve Sarayönü ilçeleriyle komşudur. Cihanbeyli Türkiye´nin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olarak değerlendirilmektedir. Cihanbeyli ilçe merkezine bağlı 14 mahalle bulunmaktadır. Bunlar: Ahirigüzel, Atçeken, Bahçelievler, Cumhuriyet, Gemecik, Göktepe, Kale, Karatepe, Karşıyaka, Kocatepe, Köprübaşı, Üzerliktepe, Yeniyayla ve Yeşilöz mahalleleridir.

Tuz Gölü Cihanbeyli´nin doğusunda yer almaktadır. Bilindiği üzere Tuz Gölü Türkiye´deki en büyük ikinci, İç Anadolu´nun en büyük gölüdür. Dolayısıyla bu alanda tuz oranı çok yüksektir. Cihanbeyli otobüs bileti sayesinde Tuz Gölü´nü ziyaret edebilir; Türkiye´nin en büyük ilçesini ziyaret edebilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Cihanbeyli Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık