Çınar Otobüs Bileti

Çınar Seferi Yapan Firmalar
Çınar Hakkında

En Ucuz Çınar Otobüs Bileti

Çınar  otobüs bileti satan firmalar Çınar otobüs bilet fiyatları Çınar  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Çınar, Diyarbakır’ın bir ilçesidir. Önceleri köy olan Çınar, 1937 yılında ilçe statüsüne taşınmıştır. 1937’den önce adı Hanakpınar ya da Akpınar olarak bilinmektedir. İlçenin nüfusu yaklaşık olarak 70.000’dir. Çınar ilçesinde iklim karasaldır. Bu sebeple de yazları çöl sıcakları yaşanan ilçede, kışlar da bir o kadar soğuk ve sert geçer.

Çınar Gezilecek Yerler

Hem doğa hem de tarihi güzellikleri bulunan ilçede Süleyman Ağa Mağaraları, Şikeftan Mağaraları, Zerzevan Kalesi, Aktepe Minaresi ve Jüşnehamke Mağarası gezebileceğiniz yerlerdendir. Bunlardan Zerzevan Kalesi, Diyarbakır – Mardin karayolu üzerinde bulunmaktadır. Oldukça yüksek bir yere kurulu olan kaleden geriye kalan yalnızca yıkılmış duvarlarıdır. Aktepe Minaresi de Aktepe mahallesinde bulunmaktadır ve Diyarbakır Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Müdürlüğünce tescili yapılmıştır. 

En Çok Tercih Edilen Çınar Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık