Lütfen bekleyiniz..

Çine Otobüs Bileti

Çine Seferi Yapan Firmalar
Çine Hakkında

Çine otobüs bileti satan firmalar, Çine otobüs bilet fiyatları, Çine otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Çine Tarihi
Eski ismi Kıroba şimdiki ismi ise Çine olan Aydın’ın ilçesi, tarihi yapısı ve efsaneleriyle oldukça ilginç ve kültürel bakımdan zengin bir bölgedir. Çine ilçesi sahip olduğu verimli topraklar sayesinde çeşitli tarım ürünlerinin yetişmesine de olanak tanır. Bunun dışında bu ilçe, tarih boyunca ticaret kervanlarının geçiş güzergahında bulunduğundan bu kervanlara ev sahipliği de yapmıştır. Çine ilçesi ile ilgili ilginç bir bilgi de Kurtuluş Savaşı sırasında Yunan işgaline uğramayan ender Ege ilçelerinden biri olmasıdır. Çine 1900’lü yıllarında başlarında bulunmuş ve meşhur olmuş olan köftesiyle de konuşulur. Ancak bu köftenin yapılışını bilen insan sayısı çok azdır.

Çine; Aydın merkez, Koçarlı, Karpuzlu, Bozdoğan ve Yenipazar ilçeleriyle komşudur. Bu komşulukları ve buralarda bulunan karayolları sayesinde Çine’ye ulaşmak oldukça kolaydır. Bu sebeple Çine otobüs bileti almanız, bu tarihi de zengin olan ilçeyi gezmeniz için yeterlidir. 


En Çok Tercih Edilen Çine Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık