Lütfen bekleyiniz..

Çivril Otobüs Bileti

Çivril Seferi Yapan Firmalar
Çivril Hakkında

Çivril otobüs bileti satan firmalar Çivril otobüs bilet fiyatları Çivril otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Çivril Tarihi
Çivril, Denizli’nin bir ilçesidir. Çivril ilçesinin adına ilk kez 12. yüzyıldan kalma Bizans belgelerinde rastlanmıştır (Rum yazımı Tribritzi, Latin yazımı ise Cyybrilcimani’dir). Kelime anlamı ise “duyu bol olan bir yer”dir. İngiliz Arkeoloji Enstitüsü Çivril ilçesinin 6000 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu keşfetmiştir. Buranın bilinen ilk sakinleri Arzawa’dır. Daha sonrasında sırasıyla Hititler, Frigler, Kimmerler, Lidya; Pers, Makedonya Krallığı, Seleskos Kırallığı, Bergama Krallığı, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Büyük Selçuklu ve Anadolu Selçuklu dönemlerinden sonra bir ara Moğol işgaline de uğrayan Çiğril, en son da Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. 

Çivril Gezilecek Yerler
Oldukça eski tarihe sahip ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan ilçede, Eumania Antik kentini, Işıklı kasabası ve Işıklı gölünü, Homa (Gümüşsu) Şelalesini ve Akdağ Milli Parkını gezebilirsiniz. 


En Çok Tercih Edilen Çivril Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık