Lütfen bekleyiniz..

Çobanlar Otobüs Bileti

Çobanlar Seferi Yapan Firmalar
Çobanlar Hakkında

En Ucuz Çobanlar Otobüs Bileti

Çobanlar otobüs bileti satan firmalar, Çobanlar otobüs bilet fiyatları, Çobanlar otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Afyonkarahisar´ın bir ilçesi olan Çobanlar´ın tarihi İsa´dan önce 3000 yılına kadar dayanmaktadır. Birçok antik şehrin yer aldığı bölgede geçtiğimiz yıllarda Anabura Antik kentine dâir buluntular çıkarılmıştır. Bunun yanı sıra an itibariyle Afyonkarahisar Arkeoloji Müzesinde sergilenen büyük Artemis heykeli de Çobanlar´dan çıkarılmıştır. İlçede dikkat çeken bir başka nokta ise Osmanlı mimarisi üslubuyla yapılan evlerdir. Çobanlar, Afyonkarahisar şehir merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıktadır. Herhangi bir Çobanlar otobüs bileti almak yerine doğrudan Afyonkarahisar´a da gelerek Çobanlar´a yarım saatte bir düzenlenen otobüs seferleriyle gidebilirsiniz. Komşuları olan İscehisar ve Bayat ilçelerinin ulaşım ağlarının merkezinde bulunmasından dolayı Çobanlar´a ulaşmakta sıkıntı çekilmemektedir. Bölgede spor faaliyetlerinin sürdürülmekte olduğu 3 aktif futbol sahası vardır. Bunun yerine sağlık açısından da bir hayli gelişmiş olup merkezinde 2 tane sağlık ocağı bulunmaktadır. Çobanlar´a bağlı 3 tane köy ve 16 tane de mahalle bulunmaktadır. 

Patpat Atölyeleri

Nüfusu 15.000´e yaklaşan Çobanlar´da patpat adı verilen arazi araçlarının üretimi yapılmaktadır. Çobanlar halkı misafirperverliğiyle ünlüdür. Kapılarını sonuna kadar yerli ve yabancı turistler için açmışlardır. Yolunuz Afyon´a düşerse Çobanlar´ı ziyaret etmenizi hepinize öneririz.

 

 

 

 

 

En Çok Tercih Edilen Çobanlar Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık