Lütfen bekleyiniz..

Çubuk Otobüs Bileti

Çubuk Seferi Yapan Firmalar
Çubuk Hakkında

Çubuk otobüs bileti satan firmalar Çubuk otobüs bilet fiyatları Çubuk otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Çubuk Tarihi
Çubuk Anadolu’nun fethi sırasında Türkler tarafından ilk ele geçirilen yerlerden biri olma özelliğine sahip bir ilçedir. Ankara’ya 35 km uzaklıkta olan bu ilçe 1921 yılında ilçe olarak tayin edilmiştir. İsmini fethi gerçekleştiren Selçuklu komutanlarından çubuk bey ‘den almıştır. İlçe gibi köylerinin birçoğunun ismi de oğuz boylarından gelmektedir. 

İlçe ilk çağlardan günümüze kadar hep ticaret yolları üzerinde olduğu için sosyokültürel açıdan hep inişli çıkışlı bir grafik izlemiştir. İlçe kültüründe Türklerinde etkili olmasına rağmen tarihi kalıntılar daha çok Roma dönemine aittir. İlçede ekonomi tarım ve hayvancılık üzerinden ilerler, ancak Esenboğa havalimanının açılması ile hayvancılıkta gerileme olmuştur. Son dönemlerde sanayileşmenin ilerlemesi ile ilçede yaşayan pek çok kişi kamu dairelerinde ve fabrikalarda çalışmayı tercih etmektedir. İlçede her yıl düzenlenen Çubuk Turşu ve Kültür Festivali ekonomiye olan katkısının yansıra festival dolayısı ile ilçeye gidip yerel lezzetleri ve kültürel kalıntıları görmek isteyen pek çok kişinin turistik ziyaretler yapması ile Çubuk’un dünyaya açılan bir penceresi görevini üstleniyor. Festival program zenginliği ve tanıtımının çok iyi yapılması ile çok büyük bir ilgi görüyor. Sizde sitemizden temin ettiğiniz Çubuk otobüs bileti ile festivale katılabilir, ilçenin sahip olduğu güzellikleri keşfedebilirsiniz.


En Çok Tercih Edilen Çubuk Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık