Damal Otobüs Bileti Seferleri ve Fiyatları | Ucuzagit.com

Damal Otobüs Bileti

Damal Seferi Yapan Firmalar
Damal Hakkında

En Ucuz Damal Otobüs Bileti

Damal otobüs bileti satan firmalar Damal otobüs bilet fiyatları Damal otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Dağlarında beliren Atatürk silüeti ile tanıdığımız Damal ilçesi Dadali Türkmenlerine yurt olmuş bir ilçemizdir. 15 Haziran ile 15 Temmuz tarihleri arasında ilçede görülen Atatürk silüeti Atatürk’ün İzinde- Gölgesinde Damal Müzik Şenlikleri ile kutlanmaktadır.

Toplam nüfusu 5 bin olan Damal ilçemizin 2001 senesinde Japonyada düzenlenen bir yerel kıyafetler yarışmasında Damal Türkmen Bebeği ile birinciliği bulunmaktadır.

Karasal iklimin hüküm sürdüğü bölgede yağışlar bölge ortalamasının altında kaldığı için yaşam şartları daha zor olmaktadır. İlçe merkezinin rakımı 2200 metre iken yaylalarda rakım 2500 metreyi bulmaktadır.

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan Damal da yulaf ve patatesin yanında yem bitkileri de ekilmektedir. İlçe nüfusunun büyük çoğunluğu büyük şehirlerde geçici işçilik yaparak geçinebilmektedir.

İlçede günümüze gelebilen eserler arasında; Seyitören Köyü Kızlar Kalesi, Üçdere Köyünde yıkılmış durumda olan Karanlık Kale ,Otağlı Köyü Gacibe Kalesi ve Çala Manastırı vardır. Konuksever Mahallesinde bulunan tarihi kilise ve Obrucak Köyü içerisinde bulunan anıt mezar da ilgi çekici eserler arasındadır.

 

 

En Çok Tercih Edilen Damal Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık