Lütfen bekleyiniz..

Demirci Otobüs Bileti

Demirci Seferi Yapan Firmalar
Demirci Hakkında

Demirci otobüs bileti satan firmalar, Demirci otobüs bilet fiyatları, Demirci otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Demirci Tarihi
Yontma Taş Devri’nden beri yerleşim alanı olarak kullanılan Demirci ilçesi, doğusunda bulunan Demirci Dağı eteklerine kurulmuştur. Adını da bu dağdan almaktadır. Üniversitenin de kurulmasıyla büyük bir canlının gelen ilçenin geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık vardır. Tütün, üzüm ve kiraz yetiştiriciliği yaygındır. Ama ilçenin asıl geçim kaynağı halıcılıktır. Dünyaca ünlü halılar üreten ilçe, özellikle cami halıcılığı yapmaktadır. Ürettikleri halılar hem yurt içi hem de yurt dışında gönderilmektedir. Siz de bu el işi halılardan almak ve yapımını izlemek istiyorsanız Demirci otobüs bileti almanız yeterli.

Demirci’de Gezilecek Yerler
Kral Sarayı ve Kalesi: Demirci Çayı Vadisi’nde bulunan bu saray klasik Anadolu kültürünün aksine Mısır kültürünü yansıtmasıyla ilgi çekicidir.
Aya - Ane Çeşmesi: Bu çeşme ilçe merkezinde bulunmaktadır. Bizans döneminden kalması, bozulmadan günümüze kadar ulaşması ve kemerinde süslemeler görülmesi gereken özellikleridir.
Bardakçı Köyü İçmesi: İlçeye bağlı Bardakçı Köyü’nde bulunan bu içmedeki sular yeraltından çıkan soğuk sulardır. Böbrek ve mide rahatsızlıklarına iyi geldiği söylenmektedir.


En Çok Tercih Edilen Demirci Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık