Lütfen bekleyiniz..

Demre Otobüs Bileti

Demre Seferi Yapan Firmalar
Demre Hakkında

Demre otobüs bileti satan firmalar, Demre otobüs bilet fiyatları, Demre otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Demre Tarihi
Antalya’nın güzide ilçelerinden biri olan Demre´de nüfus hareketliliği çok azdır. Öyle ki, 2008 yılında 25 bin olan nüfusu, 2016 yılı itibariyle sadece 26 bindir. Turistik bir ilkçe olmasıyla ön plana çıkan Demre´nin eski adı Kale´dir. Teke yarımadasının güney kısımlarında, Antalya körfezinin batısında yer alan Demre, batıda Kaş´a, doğuda ise Finike´ye komşudur. Demre ovası, üç tarafı dağlarla çevrili olan bir alanda Demre Çayı´nın taşıdığı alüvyonlar neticesinde oluşmuştur. Akdeniz ikliminin tüm özellikleri burada görüldüğünden kışlar; aşırı ılıman, yazlar ise; aşırı sıcak ve kurak geçer.
Demre ahalisinin %90´lık büyük bir kısmı geçimini tarım yaparak sağlamaktadır. Buna rağmen Demre, aslında çok büyük bir turizm potansiyeline sahiptir. Fakat gerekli yatırımlar henüz yapılmadığından bölgede turizm gelişmemiştir. Türkiye´de en çok sivri biber üretilen yer Demre´dir. İlçede seracılık bir hayli yaygındır, bu nedenle, kışın da üretim yapılır. Geçtiğimiz yıllara kadar ilçede narenciyecilik de çok yaygındı ancak bu zamanla yerini seracılığa bıraktı.


En Çok Tercih Edilen Demre Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık