Lütfen bekleyiniz..

Devrek Otobüs Bileti

Devrek Seferi Yapan Firmalar
Devrek Hakkında

Devrek  otobüs bileti satan firmalar, Devrek  otobüs bilet fiyatları, Devrek  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Devrek  Tarihi
Etrafı dağlarla çevrili olan ve çukur bir alanda konumlanan Devrek, Zonguldak il merkezine 60 km. mesafede bulunmaktadır. İlçedeki arazilerin neredeyse tamamı ormanlarla kaplıdır. Meşe ve iğne yapraklı çam ağaçlarından oluşan ormanlar ülkenin en zengin ormanları arasındadır. İlçede her mevsim yağış görülmekle beraber, ılıman bir deniz iklimi egemendir. Devrek, ekonomik anlamda Ereğli ilçesine bağlı durumadır. Devrek’te yaşayan birçok kişi, çalışmak üzere Ereğli’deki Demir Çelik Fabrika ’sına gitmektedir. İlçenin içerisinden Devrek Çayı geçmektedir. İlçede yörenin simgesi olan bastonculuk günümüzde de geliştirilerek yapılmaya devam etmektedir. Çok eski yıllardan beri yapılan bu el sanatı, Devrek’te oldukça popülerdir. Bu sanatı devam ettirmeye yönelik çalışmalar ilçe belediyesi tarafından yapılmaktadır.

Devrek  Gezilecek Yerler
Devrek’te ziyaret edilebilecek en önemli yer Yedi Göller Milli Parkı’dır. Devrek otobüs bileti satın alarak bu parkı ziyaret etmeniz mümkündür. Ayrıca, ilçe merkezine 11 km. uzaklıktaki Bostandüzü Orman İçi Mesire Alanı hafta sonları ve tatil günlerinde piknik yapmak isteyen ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi görmektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Devrek Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık