Lütfen bekleyiniz..

Diyarbakır Uçak Bileti

Gidiş Tarihi

Dönüş Tarihi

Yetişkin
(18 yaş ve üstü)
Öğrenci
(12 - 24 yaş)
Çocuk
(2 - 11 yaş)
Bebek
(2 yaş altı)
Yaşlı
(65 yaş üstü)
TAMAM

 

Diyarbakır Uçuşu Yapan Firmalar
Diyarbakır Hakkında

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık kentlerinden biri olan Diyarbakır, kültürel ve ekonomik, anlamda tarihi bir merkez konumundadır. Eğlence hayatının merkezi olan Atatürk Evi ve etrafındaki park mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Parka ulaşım için araba veya taksi uygundur. Diyarbakır´da sert bir kara iklimi egemendir. Yazları çok sıcak geçer fakat kışları Doğu Anadolu Bölgesi kadar soğuk geçmez.

Tarihi

Diyarbakır şehrinin tarihi çok eski dönemlere dayanmaktadır. Milattan önce 700 yılında kurulmuştur. İlk medeniyetlerin kurulmuş olduğu Mezopotamya ile Anadolu medeniyetlerinin arasında bir bölgede yer almaktadır. Diyarbakır´ın bulunduğu bölge önceden Hitit İmparatorluğu´nun yönetiminde iken zamanla Babiller ve Asurlular arasında değişmiştir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde Diyarbakır eyalet halindeydi. Buraya bağlı 24 adet şehir bulunmaktaydı.

Gezilecek Yerler

Diyarbakır Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde bulunan mimari açıdan dikkat çekici eserlere sahip olan bir şehirdir. Zaman zaman birçok medeniyete ev sahipliği yapan bir bölge olduğu için zengin bir kültüre sahiptir. Anadolu´nun ilk inşa edilen camilerinden olan Ulu Cami Diyarbakır´da bulunan en ünlü camilerdendir. Aynı zamanda birçok doğal güzelliğe de sahiptir. Mesela Dicle Nehri, mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihi bir yerdir. Büyüklüğü ve yüksekliği ile dünya da ilk sırada yer alan, uzunluğu ile ise ikinci sırada yer alan Diyarbakır Surları. Birçok firma tarafından sunulan imkanlar sayesinde uygun uçak bileti fiyatları ile Diyarbakır´ da bu mekanları görme fırsatını elde edebilirsiniz. 3. yüzyıldan günümüze kadar hala ibadet edilebilen bir yer olan Meryem Ana Kilisesi´ni de mutlaka ziyaret etmelisiniz. Aynı zamanda Diyarbakır´ da bulunan havalimanları şehir merkezine de oldukça yakın bir yerde bulunmaktadır. Diyarbakır Kalesi, Hasanpaşa Hanı, Zenciriye Medresesi, Surp Giragos (Kara Papaz) Kilisesi, Arkeoloji Müzesi ve Sülüklü Han mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır. 

Yeme-İçme ve Alışveriş

Diyarbakır´ın en sevilen yemeklerinden olan, sumak baharatı sayesinde harika bir tada sahip olan meftune yemeğini mutlaka denemelisiniz. Aynı zamanda nardanaşı yemeğini de tercih edebilirsiniz. En ünlü yemekleri kaburga dolması, içli köfte, sac tava, meftune ve ciğer kebabıdır. Birçok tarihi güzelliğe sahip olduğu gibi tarihi çarşısı da bulunmaktadır. Sipahiler Çarşısı´ na mutlaka uğramalısınız. 

Ulaşım

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük havalimanı Diyarbakır Havalimanı’dır. Şehre Türk uçuşları Pegasus, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Onur Air, Sun Express, Bora Jet’dir. Şehir merkezine 6 km uzaklıktaki havalimanından ayrılmak için dilerseniz uygun fiyatlı belediye otobüslerini dilerseniz araç kiralama seçeneğini kullanabilirsiniz. Diyarbakır uçak bileti sorgulama işlemlerinizi havayolu şirketlerinin sitelerinden yaparak rahatlıkla uçak bileti satın alabilirsiniz. Fakat uçak biletleri biraz daha yüksek fiyatlı olduğundan herkes tercih etmeyebiliyor. Bu sebeple birkaç ay öncesinden bakarsanız ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Aynı zamanda şehir içi ulaşımları da otobüsler sayesinde gayet rahattır.

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Diyarbakır´a yapacağınız seyahatleriniz için ucuzagit.com adresinden size en uygun ve ucuz Diyarbakır uçak biletini satın alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve güvenli ödeme yöntemleri ile en ucuz Diyarbakır uçak bileti ile tarihi şehre yapacağınız keyifli yolculuğu daha keyifli hale getirebilirsiniz.Diyarbakır Kalkışlı Popüler Uçak Seferleri

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık