Dodurga Otobüs Bileti Seferleri ve Fiyatları | Ucuzagit.com

Dodurga Otobüs Bileti

Dodurga Seferi Yapan Firmalar
Dodurga Hakkında

En Ucuz Dodurga  Otobüs Bileti

Dodurga  otobüs bileti satan firmalar. Dodurga  otobüs bilet fiyatları Dodurga  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz

Batı Karadeniz bölgesinin güney doğusunda yer alan Dodurga, Çorum’un ilçelerinden bir tanesidir. Çorum il merkezine 45 km. mesafede  bulunan ilçe, kuzeyde Osmancık, batıda İskilip ile komşudur. Dodurga, 1990 tarihine kadar Osmancık ilçesine bağlı bir kasabaydı; bu tarihten sonra ilçe olmuştur. Dodurga’nın ekonomisi tarıma dayanmaktadır. Bunun yanında ilçe halkının bir kısmı ekonomik gelirlerini bölgede faaliyet gösteren Türkiye Kömür İşletmelerinden elde etmektedir. Bölgede karasal iklim egemendir. Ancak kışları karasal iklime göre daha yumuşak geçmektedir. İlçenin yüksek rakımlı yerlerinde doğal bitki örtüsü olarak ormanları görmek mümkündür. Deniz seviyesine yaklaşıldıkça kısa boylu otlar ve fundalıkların yer aldığı stepler görülebilmektedir. İlçe sınırları içerisinde iki adet vadi bulunmaktadır. Bunlar, Tabanlı Vadi ve Kertik Vadisidir.

Dodurga, Osmanlı döneminde önemli bir yerleşim alanıydı. Ancak 1. Dünya Savaşı’ndan sonra bölge erkek nüfusunun büyük çoğunluğunu kaybetmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarından sonra, bölgedeki linyit kaynağının da etkisiyle nüfusu artmaya başlamıştır.

En Çok Tercih Edilen Dodurga Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık