Lütfen bekleyiniz..

Doğanhisar Otobüs Bileti

Doğanhisar Seferi Yapan Firmalar
Doğanhisar Hakkında

Doğanhisar otobüs bileti satan firmalar, Doğanhisar otobüs bilet fiyatları, Doğanhisar otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Konya, Doğanhisar
Konya´nın ilçelerinden olan Doğanhisar, İ.Ö. 500´lü yıllarda Metyos ismiyle kurulmuştur. İ.Ö 395 senesinde Bizanslıların saldırısına uğrayıp onların hakimiyeti altına girmiş ve ondan sonra İ.Ö. 704-708´li yıllarda ise Abbasi ve Emevi ordularının eline geçmiştir. Bu savaşlarda ölen Seyyid Ahmet´in mezarı halen Doğanhisar´da bulunmaktadır. Malazgirt Savaşını dolayısıyla Selçukluların batıya yayılmaları esnasında 1100 yılından beri Doğanhisar Türk yurdudur. İlçe adını, Selçuklular´ın arması olan "Doğan" kuşundan dolayı "Doğan Kalesi" olarak değiştirilmiştir. Bunun akabinde zaman sonra Doğanhisar adını almıştır. Doğanhisar ilçe merkezi, Sultan Dağları’nın eteklerinde kurulmuştur. Doğanhisar, Konya şehir merkezine yaklaşık 130 km mesafede bulunmaktadır. İlçe, doğuda Ilgın, güneyde Hüyük, Kuzeyde Akşehir ve batıda ise Isparta şehriyle komşudur.

Yüzölçümü takribi 520 kilometrekaredir. Denizden 1200 metre yüksekte yer almaktadır. Bölgede genellikle karasal iklim özellikleri görülmektedir. Bundan dolayı ilkbahar ve sonbahar aylarında yaklaşık 2-3 ay boyunca yağışlar görülmektedir. Doğanhisar´ın gelişmiş bir yer olduğunu söylemek mümkün değildir. Çünkü bölge ormanlık ve dağlık bir arazide konuşlanmıştır. Tarım dışında geçim sağlayacak herhangi bir alan yoktur.


En Çok Tercih Edilen Doğanhisar Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık