Lütfen bekleyiniz..

Doğanşehir Otobüs Bileti

Doğanşehir Seferi Yapan Firmalar
Doğanşehir Hakkında

Doğanşehir otobüs bileti satan firmalar, Doğanşehir otobüs bilet fiyatları, Doğanşehir otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Doğanşehir Tarihi
En önemli geçim kaynağı tarım olan bu şirin ilçe aynı zamanda çok sayıda tarihi ve turistik esere de sahiptir. En önemli tarım ürünleri elma ve kayısıdır. İlçede bulunan mahallelerde hala gelenek ve görenekler devam ettirilmektedir. Geleneksel el sanatlarını bu mahalle aralarında görmeniz mümkün.

Doğanşehir Gezilecek Yerler
Sulu Mağara: Mağara SİT alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Mağarada bulunan sarkıt ve dikitler doğal bir güzellik oluşturmaktadır. Jeolojik yapısıyla da araştırmacıların uğrak yerlerinden biri de bu mağara. Ayrıca mağaranın içindeki özel havanın astım hastalarına iyi geldiği de söylenmektedir.
Roma Sur Kalıntıları: İlçenin etrafını saran ve Roma döneminden kalan bu sur kalıntılarını görmenizi öneririz.
Sürgü Kasabası Mesire Yeri: Bu mesire yerine ulaşımın kolaylığı nedeniyle sürekli olarak canlılığını korumaktadır. Ayrıca burada bulunan alabalık çiftliği de bu lezzeti yerinde tatmak isteyenlerin akınına uğramaktadır. Bölge halkı burada piknik yapmakta ve aileleriyle doğal güzelliklerin keyfini çıkarmaktadır.


En Çok Tercih Edilen Doğanşehir Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık