Lütfen bekleyiniz..

Domaniç Otobüs Bileti

Domaniç Seferi Yapan Firmalar
Domaniç Hakkında

Domaniç otobüs bileti satan firmalar, Domaniç otobüs bilet fiyatları, Domaniç otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Domaniç Tarih
Kütahya´nın güzide ilçelerinden biri olan Domaniç, bir zamanlar Osmanlıların yaylak olarak kullandığı eski bir yerleşim yeridir. İlçede endemik pek çok bitki türüne rastlanmaktadır. Yalnızca Domaniç Merkez´de yetişen 40 çeşit bitki türü vardır. İlçe nüfusu 2015 TÜİK verilerine göre yaklaşık 15 bindir.

Domaniç Gezilecek Yerler
Hayme Ana Türbesi, ilçe merkezine yaklaşık 10 km mesafede bulunmaktadır. Domaniç´e bağlı Çarşamba köyünde her sene Hayme Ana Şenlikleri düzenlenmektedir. Suyun topraktan çıktığı anın gözle görülebildiği Sarıkız Mesire Alanı, mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Domaniç, Türk edebiyatında da kendine yer bulmuştur. Cumhuriyet devrinin ilk dönem yazarlarından Şukufe Nihal, Domaniç Dağlarının Yolcusu adlı bir eser kaleme almıştır. İlçede halen Orta Asya Türk inanış sistemi olan Şamanizm’den kalma birtakım örf adet ve geleneklerin uygulanmadığı görülmektedir. Öz Türkçe bazı kelimeler, Domaniç ahalisi tarafından sıkça kullanılmaktadır. Bu durum, Türkçe araştırmacılarının dikkatini çekmiş, bölge kapsamında ağızlar sözlüğü oluşturulmuştur.


En Çok Tercih Edilen Domaniç Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık