Lütfen bekleyiniz..

Eceabat Otobüs Bileti

Eceabat Seferi Yapan Firmalar
Eceabat Hakkında

Eceabat otobüs bileti satan firmalar, Eceabat otobüs bilet fiyatları,  Eceabat otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Eceabat Tarihi
Yüzölçümü 430 kilometrekare olan Eceabat, Çanakkale´nin bir ilçesidir. Nüfusu yaklaşık on bindir. Çanakkale Boğazı civarında kurulan ilçenin eski adı Maydos´tur. Çanakkale Savaşı´nın önemli bir kısmı Eceabat sınırları içerisinde gerçekleşmiştir. Eceaabat´ın bugünkü sınırları dahlinde Traklar (Balkanlardan gelen bir kavmin kolu) kurduğu irili ufaklı pek çok eski yerleşim merkezi bulunmaktadır. Ecaabat´a bir zamanlar, Foça, Milet ve Midilli göçmenlerinin de yerleştiği düşünülmektedir. Bölgeye bir dönem Persler, Atinanılar ve Spartalılar hükmetti.1354´te Orhan Gazi çağında Osmanlı topraklarına katıldı. 

Eceabat´ta Gezilecek Yerler
Sestos: Eceabat´a 4 kilometre uzaklıkta yer alır. Yalova köyündedir. Akbaş limanının güneyinde konuşlanmıştır. Kilitbahir Kalesi Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılırken, Sestos kalesinin taşlarından faydanıldığı söylenir.
Bigalı Kalesi: Eceabat´a 5 kilometre uzaklıkta yer alır. 1807 yılında III. Selim zamanında yapımına başlanmış fakat II. Mahmud döneminde bitirilmiştir. Kalede Sestos´un taşları kullanılmıştır. Eceabat otobüs bileti aldıktan sonra mutlak surette ziyaret edilmesi gerekir.
Seddürbahir Kalesi: IV. Mehmet çağında, 1659 yılında, Frenk Ahmet Paşa´nın oğlu Mustafa Ağa´ya yapılması için salık verilmiştir.


En Çok Tercih Edilen Eceabat Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık