Lütfen bekleyiniz..

Elmadağ Otobüs Bileti

Elmadağ Seferi Yapan Firmalar
Elmadağ Hakkında

Elmadağ otobüs bileti satan firmalar, Elmadağ otobüs bilet fiyatları, Elmadağ otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Elmadağ Tarihi
Elmadağ Ankara ili sınırlarında Yukarı Sakarya diye adlandırılan bölgede bulunuyor. Adını ilçe sınırlarındaki Elmadağ’dan alıyor. Tarihi incelendiğinde köklerinin 547 yılına kadar indiğini öğrendiğimiz Elmadağ, çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Malazgirt zaferinden sonra bölgeye yerleşen Türk boyları bölgede oldukça etkili olmuşlardır. Sitemizden elde ettiğiniz Elmadağ otobüs bileti ile gün içerisinde Ankara’na 41 km olan ilçeye kısa süreli ziyaretler planlayabilirsiniz. 

Deniz seviyesinden oldukça yüksek olan Elmadağ’ın rakımı 1135 metredir. İlçedeki büyük bir alan beyaz kalker ile kaplıdır ve bazı kısımlarında kil tabakaları bulunur. Toprak yapısının tarıma uygun olmaması ilçe halkını işçilik ve memuriyete yönlendirmiştir. İlçede çimSA, Çaykur gibi köklü firmaların imalathaneleri ilçe halkına istihdam alanı sağlamaktadır. Karasal iklime sahip olan ilçede kışlar sert ve rüzgarlıdır. Kar yağışı kasım ayında başlayıp nisan ayına kadar sürer. İlçede kökeni Selçuklulara dayanan el dokuması halılar, kilim ve çantalar gibi el işçilikleri halen varlığını sürdürmekte ve ilçe ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Frigler, Lidyalılar, Persler ve Romalılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapan Elmadağ Moğol istilasında beldenin yakılıp yıkılması sebebi ile sahip olduğu tarihi kalıntıları kaybetmiştir. 


 En Çok Tercih Edilen Elmadağ Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık