Lütfen bekleyiniz..

Elmalı Otobüs Bileti

Elmalı Seferi Yapan Firmalar
Elmalı Hakkında

Elmalı otobüs bileti satan firmalar, Elmalı otobüs bilet fiyatları, Elmalı otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Elmalı Tarihi
Antalya´nın Likya bölgesinde yer alan Elmalı, doğuda Semahöyük´e, batıda Beyler Köyüne komşudur. Elde edilen arkeolojik bulgulara göre bronz çağından bu yana iskan edilmektedir. Elmalı´nın köylerinde 3 tane höyük bulunur. Bunlardan birincisi Müğren Köyündeki höyüktür. Bu höyükte çeşitli medeniyetlere ait izler bulunmuştur. İkinci höyük ise Semahöyük´te bulunmaktadır. Bu höyükte bulunan mezarda Selçuklu-Osmanlı dönemine ait yazılar bulunduğundan araştırma yapılmaya gerek görülmemiştir. Üçüncü höyük en büyük höyüktür ve Beyler adındadır. Beyler Köyünde bulunan bu höyükte bronz çağından kalma izlere rastlanmıştır. Arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserler Antalya Müzesi´nde insanların beğenisine sunulmaktadır. Tam bir medeniyet beşiği olan Elmalı’ya ulaşmak çok kolay. İhtiyacınız olan tek şey bir adet Elmalı otobüs bileti. Artık Bulgaristan, Gürcistan ve Rusya gibi ülkelerden bile zaman zaman Elmalı´ya otobüs seferleri düzenlenmektedir. Finike ve Denizli´den de çok kolay şekilde Elmalı´ya ulaşılabilir. 

Elmalı´da Gezilecek Yerler
Ömer Paşa Camii, Kızılbel Kral Mezarları, Elmalı Sikkeleri, Semahöyük Küp Mezarları, Gümüş Kral Heykeli, Yapraklı Köyü, Yazılıkaya, Söğe Yaylası, Armutlu Köyü, Kaya Mezarları, Arı Sirenleri


En Çok Tercih Edilen Elmalı Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık