Lütfen bekleyiniz..

En Ucuz Dicle Otobüs Bileti

En Ucuz Dicle Seferi Yapan Firmalar
En Ucuz Dicle Hakkında

En Ucuz Dicle  Otobüs Bileti

Dicle otobüs bileti satan firmalar Dicle  otobüs bilet fiyatları Çağlayancerit  otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz


Dicle, Diyarbakır’ın bir ilçesidir. Eski adı Piran-Piro olan ilçenin nüfusu yaklaşık olarak 39.000’dir. Deniz seviyesinden yüksekliği 970 metre olan ilçede tarımdan ziyade küçükbaş hayvancılık gelişmiştir. İlçenin büyük bölümü dağlık ve ormanlıktır. Dicle ilçesine ait bilgiler 1515 yılına dayanmaktadır. 


Dicle Gezilecek Yerler

Dicle ilçesine gittiğinizde Kral Kızı Taşı’nı ziyaret edebilirsiniz. Diyarbakır karayolu üzerinde bulunan Kral Kızı Taşı’nın yanına çıkmak mümkün olmasa da uzaktan bakabilirsiniz. Uzaktan bir evi andıran taş bir obelisk ve tek pencereli bir taş mezardan oluşmaktadır. Ayrıca yakınlarında bir Ermeni kilisesinin yıkıntıları da bulunmaktadır. Bunun dışında ilçenin merkezinde Yukarı Camii bulunmaktadır. Buranın yapımı tarih olarak çok eski olmasa da (1925) Şeyh Sait isyanının başlangıç yeri olmasıyla bilinir. 

En Çok Tercih Edilen En Ucuz Dicle Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık