Lütfen bekleyiniz..

Erbaa Otobüs Bileti

Erbaa Seferi Yapan Firmalar
Erbaa Hakkında

Erbaa otobüs bileti satan firmalar, Erbaa otobüs bilet fiyatları, Erbaa otobüs seferleri hakkında tüm bilgileri, ucuzagit.com aracılığı ile öğrenebilir ve online otobüs biletinizi güvenle satın alabilirsiniz.

Erbaa Tarihi
Tokat’ın en büyük ilçesi olan Erbaa, bölgede sanayinin de büyük gelişimi ile birlikte yoğun göç alan bir ilçe konumuna gelmiştir. İlçenin temel ekonomisi tarım ve hayvancılıktır. Gelişmiş bir ilçe olması sebebiyle ticaret de büyük önem kazanmıştır. İklim tipinin elverişli olması nedeniyle bölgede çok çeşitli tarım ürünleri yetişmektedir. Bunlardan bazıları, çilek, ceviz, erik, incir, fındık, ayva, elma ve armuttur. İlçede Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ne bağlı dört tane meslek yüksekokulu bulunmaktadır. Bu ilçeye canlılık getirmiş, yeni kafe ve restoranların açılmasına olanak sağlamıştır. Ayrıca ilçede konaklama sorunu da yaşanmamaktadır. 

Erbaa’da Gezilecek Yerler
Horoztepe: Yapılan kazı çalışmalarında elde edilen bulgular, bölgenin MÖ 4000 yıllarında yerleşim yeri olarak kullanıldığını göstermiştir. Bölgeden çıkanlar Tokat’taki müzelerde sergilenmektedir. Bu tarihsel yeri Erbaa otobüs bileti alarak yerinde görmenizi öneririz.
Şahin Tepesi: İlçenin yüksek bir yerinde bulunun bu tepe, hem ilçeyi yukarıdan görüp manzaranın tadını çıkarabileceğiniz bir noktada bulunuyor hem de bölgede bulunan dinlenme alanlarıyla güzel bir gün geçirmenizi sağlıyor.


En Çok Tercih Edilen Erbaa Rotaları

Kıyasla, Ucuzagit, Puan kazan!

Facebook İnstagram Twitter Google plus
Yukarı Çık